"Газпром" зупинив транзит газу через Польщу


фото: 5.ua
Поток російського природного газу по трубопроводу "Ямал-Європа", що проходить через Польщу, повністю вичерпався через кілька днів після закінчення терміну дії угоди про транзит газу між Москвою і Варшавою

Про це повідомляє російське агентство ТАСС.

Поставки газу на пункті Мальнов на кордоні між Польщею та Німеччиною почали поступово знижуватися з 23 травня. Якщо 25 травня газопроводом було поставлено більше ніж 1 млн куб. м, то вранці 26 травня цей показник становив 25,8 тис. куб. м, а до 08:00 зовсім досяг нуля.

Угода про транзит газу в Європу через Польщу трубопроводом Ямал - Європа, укладена в 1996 році, була розрахована до 2022 року з можливим подальшим продовженням. Однак у листопаді 2019 року Польща оголосила, що Ямальський контракт з "Газпромом" буде розірвано.

Тоді державна нафтогазова компанія Польщі PGNiG пояснила це рішення прагненням диверсифікувати постачання газу в країну. Замість російського газу в Польщу буде надходити зріджений природний газ, а також газ з норвезьких родовищ.

З 17 травня поставки російського газу здійснюються на основі аукціонів, які проводяться оператором польської трубопровідної системи Gaz-System. 

Як передає ТАСС, ввечері 25 травня на аукціоні з поставкою протягом дня потужності польської ділянки труби зарезервовані не були, а вранці 26 травня було заброньовано 3,7% потужності. Прес-секретар "Газпрому" Сергій Купріянов запевнив, що поставки російського газу через Польщу "так чи інакше будуть продовжуватися". Зокрема, "Газпром" зможе бронювати короткострокові транзитні потужності у Gaz-System, говорив він.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb.

новини партнерів

23 січня, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати