live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Депутати пропонують збирати з вантажівок окремий податок за користування автошляхами


фото: rbc
Група народних депутатів від фракції "Слуга народу" зареєструвала законопроєкт, що пропонує впровадження плати за використання автомобільних доріг загального користування

Текст законопроєкту №3544 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження плати за використання автомобільних доріг загального користування" і супровідні документи до нього оприлюднені на сайті Верховної Ради.

"Законопроєкт має на меті запровадити плату за проїзд із вантажних транспортних засобів, вирішити питання збільшення доходів дорожнього фонду в Україні, встановити справедливий підхід до збору коштів на розвиток доріг від користувачів дорожньої інфраструктури, забезпечити імплементацію європейського законодавства в частині плати за проїзд", - йдеться у пояснювальній записці.

Законопроєктом пропонується запровадити систему збору плати за проїзд з використанням автомобільних доріг загального користування транспортними засобами з максимальною дозволеною загальною масою 12 т і більше за допомогою супутникових технологій (систем GNSS).

Пропонується розробити порядок оплати з урахуванням вимог та рекомендацій нормативних документів Європейського Союзу. Вказаний порядок визначатиме максимальний розмір плати, її градацію, перелік автомобільних доріг загального користування та їх окремих ділянок, на яких справляється плата, а також органи і установи, відповідальні за функціонування системи справляння плати, та порядок їх взаємодії.

Автори прогнозують, що реалізація проєкту дозволить забезпечити належне утримання та своєчасний ремонт автодоріг загального користування державного значення та покращити їх технічний стан; виконати ремонт і реконструкцію існуючих мостів і шляхопроводів; здійснювати контроль і моніторинг вантажоперевезень в Україні.

Крім того, очікується, що ухвалення законопроєкту дозволить забезпечити дієвий контроль за рухом великогабаритних транспортних засобів та небезпечних вантажів; мінімізувати шкоду навколишньому середовищу від викидів шкідливих газів і покращить дорожню інфраструктуру, піднявши її рівень до європейських стандартів.

Водночас, автори зауважують, що прийняття законопроєкту очікувано спричинить супротив з боку автоперевізників.

Ним пропонується внести зміни до Бюджетного кодексу, передбачивши спрямування плати за використання автодоріг загального користування державного значення транспортними засобами з максимальною дозволеною загальною масою 12 т і більше, та коштів від санкцій (штрафи, пеня тощо) за порушення порядку справляння такої плати, до державного дорожнього фонду, який створений у складі спеціального фонду Державного бюджету України.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

31 жовтня, 2020 субота

30 жовтня, 2020 п'ятниця

31 жовтня, 2020 субота

30 жовтня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати