Пенсійна реформа: економіст Новак висловився за обов'язковий накопичувальний другий рівень пенсії

Економіст Андрій Новак запропонував ввести другий та третій накопичувальні рівні пенсійної системи, при чому другий - обов'язковий, а третій - добровільний

Про це економіст Андрій Новак розповів в ефірі програми "Коментар з Анжелікою Сизоненко", передає Еспресо.TV.

"Нам якомога швидше треба зробити, запровадити і ввести на законодавчому рівні другий і третій накопичувальні рівні пенсійної системи", - заявив економіст.

Він наголосив, що другий рівень накопичувальної пенсії мусить бути обов'язковим, а третій - добровільним. 

"Це от як ми, громадяни, на скільки ми розуміємо треба підготувати свою старість на пенсії - можемо собі відкладати, як на звичайний депозит, певні кошти на пенсійний рахунок, які потім знімаємо при виході на пенсію. Але це добровільний аспект. Ми розуміємо, що дуже мало українців користуються цим, розуміють, що треба самостійно подбати про свою пенсію", - відзначив Новак.

Читайте також: Шмигаль: Накопичувальну пенсію можуть запровадити у січні 2021-го

За його словами, поки не запровадиться обов'язковий накопичувальний рівень ми не зменшимо суттєве навантаження на солідарну частину нашої пенсійної системи.

"Тому обов'язковий другий накопичувальний рівень - це вже те, що ми повинні були зробити, як це зробили країни східної Європи ще в першій половині 90-х. Саме обов'язковий накопичувальний рівень дає саме поняття соціальної справедливості", - підкреслив він.

"Тому що цей рівень - це відсоток від вашої зарплати. Тому чим вища у вас зарплата, чим краще ви працюєте, тим більші суми ви самі собі накопичуєте на оцю накопичувальну пенсію. Тобто соціальна справедливість по факту", - пояснив економіст.

Новак навів приклад такої системи:

"Суть в тому, що береться ваша зарплата, наприклад, сьогодні ми вважаємо в Україні 10 тис. грн. середня зарплата, і береться певний відсоток на накопичувальний ваш особистий пенсійний рахунок, як наприклад депозит. Тільки зняти ви можете, на відміну від депозиту, тільки тоді, коли відбувся факт виходу на пенсію. Весь цей час, кожен час щомісячний відрахунок відсотку від зарплати лягає на цей рахунок і на нього, як на депозит, банк постійно нараховує відсотки. Таким чином, працюючи 30-35-40 років, кожного місяця додаєте частину зарплати на цей пенсійний рахунок. Банк постійно нараховує відсотки і тоді, після виходу на пенсію, у вас після виходу на пенсію накопичилась велика сума з відсотками, яку ви можете зняти. Власне так і живуть пенсіонери всіх цивілізованих, розвинених країн."

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb