live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Офіс Генпрокурора відкрив справу про залучення неповнолітніх окупантами у війні на Донбасі

Офіс Генпрокурора розпочав провадження через численні факти залучення неповнолітніх до участі у збройному конфлікті на Донбасі

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Так, департамент щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, вніс відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про чергові факти порушення законів та звичаїв війни під час збройного конфлікту на сході України (ч. 1 ст. 438 КК України).

Встановлено, що ватажки незаконних збройних формувань, контрольованих РФ, від 2014 року масово застосовують практику вербування та залучення неповнолітніх з тимчасово окупованих районів Донецької і Луганської областей до участі в бойових діях проти підрозділів Збройних Сил України та інших військових формувань.

"Відповідно до ст. 4 Факультативного протоколу до Конвенції про права дитини щодо участі дітей у збройних конфліктах, ратифікованого як Україною, так і РФ, держави-учасниці мають забезпечити, щоб особи, які не досягли 18-річного віку, не брали участі у військових діях", - наголошується в повідомленні.

Як зазначається, на цей час вироками судів 29 неповнолітніх громадян України засуджено за участь у збройному конфлікті у складі незаконних збройних формувань. Зокрема, у вересні 2014 року ватажки одного з незаконних збройних формувань залучили неповнолітнього, якому на той час виповнилося лише 16 років, до участі у діяльності цього формування. Йому видали вогнепальну зброю та визначили завдання з охорони і патрулювання захопленої бойовиками будівлі Управління СБ України в Донецькій області. Крім того, неповнолітнього залучали до участі у веденні безпосередньо бойових дій проти підрозділів сил АТО в районі Донецького міжнародного аеропорту. Вироком суду його засуджено до покарання у вигляді позбавлення волі строком на 3 роки 2 місяці. 

новини партнерів

3 липня, 2020 п'ятниця

3 липня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати