live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Журналістів каналів ZIK та НАШ спіймали на накрутках голосів на виборах в Раду громадського контролю НАБУ

На виборах до РГК НАБУ, що відбулись 29 травня зафіксовано штучне завищення кількості голосів від кандидатів Василя Апасова (телеведучий ZIK) та Назара Діордіци (журналіст каналу "НАШ" під псевдонімом Макс Назаров)

Про це йдеться в заяві прес-служби НАБУ.

"Для виявлення можливого штучного завищення кількості голосів Національне бюро здійснило аналітичну перевірку повного протоколу голосування з частково знеособленими даними та внутрішніх журналів реєстрації подій системи голосування. За результатами виявлено факти, які свідчать про здійснення багаторазового голосування з певної групи пристроїв, що могло призвести до штучного завищення кількості голосів", - йдеться в заяві Національного антикорупційного бюро.

Читайте також: Лукаш агітує за громадянина РФ на виборах до Ради громадського контролю НАБУ, - "Демсокира"

У бюро зазначили, що мова про кандидатів у Раду громадського контролю НАБУ, що балотувались під номерами 1 та 7 - Василя Апасова та Назара Діордіцу:

"Насамперед йдеться про кандидатів № 1 та № 7, штучне завищення кількості голосів за яких могло суттєво вплинути на результати рейтингового Інтернет-голосування."

Обидва кандидати балотувались від ГО "Рада громадського контролю".

Відзначимо, кожна громадська організація, в статуті якої прописана боротьба з корупцією, може балотуватись на виборах до РГК НАБУ.

Список кандидатів на виборах до НАБУ - джерело:

"Зазначені висновки НАБУ підтверджуються результатами моніторингу процесу голосування незалежним спостерігачем - ГО "Електронна демократія". Водночас, згідно із чинним законодавством, Рада громадського контролю є незалежним органом, і Національне бюро не уповноважене скасовувати результати рейтингового Інтернет-голосування навіть у разі виявлення вищезазначених фактів", - наголосили у НАБУ.

Національне бюро звернеться до членів новообраного складу Ради громадського контролю, аби РГК, на підставі зазначеної інформації, вжила відповідних заходів реагування.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

30 вересня, 2020 середа

29 вересня, 2020 вівторок

29 вересня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати