Румунія в оборонній стратегії вперше розглядає Росію як ворожу державу


фото: reuters
Нова румунська Національна оборонна стратегія вперше після Другої світової війни позиціонує Росію як ворожу державу

Документ надіслав до парламенту на минулому тижні президент Румунії Клаус Йоганніс, після чого його обговорили та прийняли, повідомляє Балканський оглядач.

Агресивність Російської Федерації - це визначення зустрічається в Стратегії щонайменше двічі, а загальний аналіз безпекової ситуції каже про те, що Росію сприймають як ворога.

Документ містить відомості про дії РФ із посилення своєї військової присутності в Чорноморському регіоні та порушення нею норм міжнародного права. В Стратегії йдеться про "потенціал для зростання напруженості в регіоні на тлі посилення наступальної позиції та агресивності Російської Федерації в останні роки та вдосконалення гібридних інструментів, які вона використовує".

Детальніше про російську загрозу, підготовку Румунії до безпекових викликів та ситуацію у Чорноморському регіоні читайте в інтерв'ю радника колишнього президента Румунії з питань безпеки та міжнародних відносин Юліана Кіфу.

Серед ризиків називаються "відсутність прозорості, пов'язаної із озброєнням Російської Федерації, розміщеним у Придністровському сепаратистському регіоні", дії РФ по відношенню до України та посилення впливу РФ на Західних Балканах.

Як ключовий зовнішній ризик визначається зменшення шансів Молдови наблизитися до ЄС та її наближення до Росії, що може негативно вплинути на безпеку Румунії.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

27 лютого, 2021 субота

26 лютого, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати