live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Ідея Зе-влади з "етнічними районами" порушує принцип рівності громадян, - Безсмертний


фото: 33kanal.com
Політика органів центральної влади щодо адміністративно-територіальних одиниць не повинна суперечити правам людини й законодавству про місцеве самоврядування

Таку думку український політик, дипломат і громадський діяч Роман Безсмертний висловив в етері програми "Студія Захід" з Антоном Борковським, яка 13 червня 2020 року вийшла на Еспресо.TV.

"В адміністративному поділі принцип №1 - це принцип рівності прав. Не має значення, де людина народилася - в місті, в районному центрі, в селі - вона повинна мати мінімум необхідних послуг для того щоб реалізовувати свої потреби як громадянин, в кінці кінців, як людина. Недопустимим є створення адміністративниим способом національно-територіальних одиниць, таких як райони чи об'єднані територіальні громади. Цей підхід сам по собі руйнує принцип рівності, тому що на цій же території живуть представники інших націй, народів, народностей. Задача держави - забезпечити принцип рівності", - пояснив політик.

Проблема ж представництва різних народів та етнічних груп та можливості їхнього впливу на місцеву владу задля вирішення власних нагальних питань, наголосив Безсмертний, вирішується "шляхом гарантованого квотного представництва" у місцевих радах.

"Умовно кажучи, румуни складають 15% населення. Будь ласка, ви маєте 15% своїх місць в районній раді. Угорці, маєте 30%? Ви повинні мати в районній раді своїх 30%", - додав Роман Безсмертний.

При цьому він вважає, що у випадку "угорського району" на Закарпатті йдеться насправді не про стосунки Києва з Будапештом, а про стосунки нинішнього офіційного Києва з Москвою.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

11 серпня, 2020 вівторок

10 серпня, 2020 понеділок

11 серпня, 2020 вівторок

10 серпня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати