Дозволяє зберегти українську культуру, - Княжицький про прийнятий Радою закон про підтримку креативних індустрій

16 червня нардеп Микола Княжицький прокоментував прийнятий Верховною Радою закон про підтримку культурних індустрій на час карантину

Про це нардеп від "Європейської Солідарності" Микола Княжицький розповів у кулуарах Ради, передає Еспресо.TV.

"Закон про підтримку креативних індустрій про те, що надаються додаткові можливості для Українського культурного фонду, для Українського інституту книги, для Держкіно, підтримати українських митців. Не лише в тих проектах, у яких вони підтримувалися раніше, але й в стабілізаційній підтримці, тому що от, якщо ви торкнулися про оренду, ви розумієте, що міста, наприклад, не отримують коштів від оренди, від великих закладів якихось, тому що ми їх звільнили свого часу", - зазначив Княжицький.

Він пояснив, що в міський бюджет не надходять гроші.

"Міські театри, філармонії – перші, хто є на скорочення. Цей закон дозволяє зберегти українську культуру. Це – основна мета цього закону. Він про це. Якщо вас цікавить безпосередньо пункт, який поставили на підтвердження згодом, то в попередній редакції було сказано, що суб’єкти підприємництва, які сплачують оренду, повинні її сплачувати по суті за собівартістю, тобто вони покривають усі податки, які платить орендодавець, вони покривають усі витрати, які платить орендодавець, але орендодавець просто не заробляє на тих суб’єктах підприємництва, які в цей час не можуть вести бізнес", - додав він.

Читайте також: Рада ухвалила закон про підтримку креативних індустрій

"Умовно кажучи, якщо є кінотеатри або театральні зали, які орендують якесь приміщення чи в комерційних закладах, чи в органах місцевої влади, вони по закону повинні сплачувати повну оренду відповідно до своєї угоди. Ця угода передбачала, що вони можуть заробляти в цей час кошти від квитків, від показів, а вони цього робити не можуть, тому закон каже: "Вони не повинні нести збитки". Закон, після того, як його прийняли, після того, як була збита одна з правок колегою з фракції "Слуга народу", у попередньому варіанті було так сказано, що закон не ставить орендодавця в незручну ситуацію, орендаря, тому що орендодавець покриває всі його збитки, просто він не заробляє в той час, коли не заробляє сам орендар. Але це лише маленька частина", - відзначив політик. 

На уточнююче запитання журналістки, чи заклади культіндустрії платитимуть оренду за зниженими ставками, Княжицький відказав:

"Абсолютно вірно, за собівартістю. Тобто орендар несе якісь збитки (платить податки, платить ще якісь платежі, платить за електроенергію), усе це розподіляється між тими, хто є суборендарями або на орендарів/орендодавця, і вони все це покривають. Просто в цей час, коли вони самі не працюють, бо вони закриті, вони не платять додаткового прибутку. От і все."

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb