Відкрилася масштабна виставка Володимира Буднікова у стінах Львівської галереї


фото: Елена Субач
З 9 червня у трьох музеях Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Г. Возницького гостює виставка Володимира Буднікова "Сховок для світла"

Під обширну експозицію задіяні виставкові простори Палацу Лозинського, Палацу Потоцьких, Музею Івана Георгія Пінзеля. Роботи художника 2003-2020 років закомпоновані та взаємодіють у різних за типом просторах – традиційно виставковому, пишнопалацовому та сакральному.

Усі періоди в творчості Буднікова з’єднані "за принципом сполучених посудин, – роботи виступають взаємними коментарями, заперечуючи поступальний рух часу. Твори з проєктів "Худшкола", "Реалізм?", "Складки", "Політ", "Напис" не є елементами поетапного розвитку, – вони наче взаємодіють у межах єдиного спільного простору, виступають чимось на зразок перехресних уточнень чи то пак нових обопільних тлумачень.

У деяких проєктах художник ніби діє крізь час, як-от у проєкті-інсталяції "Приховане", побудованому на основі об’єкту "Сховок для світла", створеного десятиріччям раніше, де оприявнено важливі опорні точки філософії автора, а саме, недовіра до пізнаваного та постійний сумнів у здатності бачити суттєве як очевидне. Художник чинить радикальний рух, а саме, замість демонструвати згортає або нагромаджує в темряві свої малюнки, щоби їх неможливо було роздивитися. Таким чином світло замість допоміжної умови для якісного споглядання саме стає цінністю і сенсом", – представляє Володимира Буднікова в анотації до виставки Влада Ралко, дружина художника, колега по цеху і вдумлива співрозмовниця.

Кожен із експонованих проєктів повставав у численних обговореннях, спробах артикулювати ідеї, адже все, що робить Будніков, стосується мови й водночас лишається невимовним. "Його роботи є зупинками на межі видимого або ж вимовленого", – зазначається в анотації.

Виставка триватиме до 19 липня. 

null

null

null

null

null

null

null

Фото: Елена Субач

Все по темі

новини партнерів

2 березня, 2021 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати