"Винувата" Польща і "законне" захоплення країн Балтії: Путін написав статтю про причини Другої світової війни


фото: reuters
Президент РФ Владімір Путін опублікував в американському журналі National Interest статтю, в якій дав оцінку подіям Другої світової війни і назвав "причини" її генези

Стаття вийшла під назвою "Фактичні уроки 75-ї річниці Другої світової війни".

У підводці до статті президент РФ заявив про спроби європейських політиків (особливо керівництва Польщі) покласти під сукно факт "Мюнхенської змови".

На думку Путіна, відповідальність за розв’язання війни лежить на всіх світових державах, "кожна з яких зробила фатальні помилки, зарозуміло вважаючи, що може перехитрити всіх".

Наслідки Першої світової війни стали корінними причинами початку Другої світової. Зокрема, Версальський договір був несправедливим і зачіпав життєві інтереси Німеччини, фактично пограбувавши її. Версальсько-Вашингтонську систему світового порядку Путін трактує як "провальну".

Неминучою війну зробила Мюнхенська змова західних країн з Німеччиною, СРСР же, на думку Путіна, був єдиною країною, зацікавленою у збереженні Чехословаччини.

Коментуючи події в Мюнхені Путін заявив, що "на відміну від багатьох європейських лідерів того часу, Сталін не заплямував себе зустріччю з Гітлером".

Говорячи про Польщу, Путін заявив, що Варшава разом з Німеччиною "взялася розчленувати" Чехословаччину.

Президент РФ вважає, що Радянський Союз, виходячи зі своїх міжнародних зобов’язань, намагався запобігти трагедії, але Польща ж, переслідуючи свої інтереси, усіма силами перешкоджала створенню системи колективної безпеки в Європі.

"Сьогодні європейські політики і, зокрема, польські лідери хочуть покласти мюнхенську змову під сукно. Чому? Той факт, що їх країни колись порушили свої зобов’язання і підтримали мюнхенську змову - не єдина причина. Інша причина полягає в тому, що їм ніяково згадувати, що в ті драматичні дні 1938 року Радянський Союз був єдиним, хто встав на захист Чехословаччини", - вважає Путін.

Путін не вважає, що угода між Гітлером і Сталіним, оформлена в пакті Молотова-Ріббентропа, стала головною причиною Другої світової.

Угоду між Гітлером і Сталіним, оформлену в пакті Молотова-Ріббентропа, Путін назвав необхідністю і не вважає, що вона стала головною причиною Другої світової.

"Стверджувати так - несправедливо… Захід хотів залишити СРСР один на один з Гітлером. У 1989 році Радянський Союз офіційно засудив секретні протоколи до пакту, але західні країни не поспішають каятися. Матеріали про таємні англо-німецьких переговори не розсекречено досі", - вважає Путін.

Розвиваючи думку про вину Польщі, Путін заявив, буцімто Варшава перешкоджала СРСР, Великій Британії і Франції укласти військовий союз проти Гітлера.

Сталін ввів війська в східні області Другої Речі Посполитої для того, щоб запобігти виходу Вермахту на підступи до Мінську, отже, на думку Путіна, це була спроба забезпечити безпеку СРСР.

Коментуючи захоплення Литви, Латвії та Естонії, Путін заявив, що це відбулося "у повній відповідності з міжнародним правом і за згодою влади цих країн".

Читайте також: Парламент Литви засудив спроби РФ переписати історію

"Друга світова війна - результат фатального ланцюга подій, національного егоїзму, боягузтва і потурання агресору, а не дводенного візиту Ріббентропа до Москви", - упевнений Путін.

Стаття Путіна опублікована за кілька днів до параду Перемоги в Москві, який через пандемію коронавірусу був перенесений з 9 травня на 24 червня.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

3 грудня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати