live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Дефіцит державного бюджету за підсумками року може перевищити 7,5% ВВП, - НБУ


фото: НБУ
Уряд України заклав в оновлений держбюджет дефіцит на рівні 7,5% ВВП, тоді як протягом останніх 5 років цей показник жодного разу не перевищував 3% ВВП. Проте в НБУ вважають, що реальний дефіцит може виявитися більшим за 7,5%

Про це йдеться у звіті НБУ про фінансову стабільність.

"Уряд України заклав в оновлений держбюджет дефіцит на рівні 7,5% ВВП, тоді як протягом останніх п'яти років він жодного разу не перевищував 3% ВВП. Утім, фактичний дефіцит за підсумками 2020 року може бути більшим через ризики невиконання дохідної частини і необхідність розширення соціальних видатків, зокрема на підтримку Пенсійного фонду", - йдеться у звіті.

Передбачається, що основним джерелом фінансування мають стати внутрішні запозичення - перш за все від банків. Вони мають значну вільну ліквідність і з кінця року активно нарощують портфель ОВДП. 

"Активність держави на внутрішньому борговому ринку має й негативну складову - часто вона призводить до ефекту витіснення інвестицій та зменшення обсягів кредитування економіки. А надмірне нарощування державними банками портфеля ОВДП може суттєво змінити структуру балансів цих фінустанов та знизити їхню інвестиційну привабливість у майбутньому", - йдеться у звіті.

  • Нагадаємо, за прогнозами НБУ, оприлюдненими у червневому Інфляційному звіті, падіння реального ВВП за підсумками 2020 року може перевищити 5%.

новини партнерів

8 серпня, 2020 субота

8 серпня, 2020 субота

7 серпня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати