live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Ще один злочин": Меджліс про голосування за поправки до Конституції РФ в окупованому Криму

Меджліс кримськотатарського народу зробив заяву у зв’язку зі злочином, здійснюваним Росією на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя – проведенням "загальноросійського голосування по поправках до Конституції РФ"

Текст заяви опублікований на сторінці в Facebook Рефата Чубарова.

"Російська Федерація проводить з 25 червня по 1 липня 2020 року на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя "загальноросійське голосування по поправках до Конституції Російської Федерації". Зазначена дія є ще одним злочином, що вчинюється Російською Федерацією в порушення основних принципів та загальновизнаних норм міжнародного права", - йдеться в заяві.

Крім того, вважають в Меджлісі, незаконне голосування є порушенням "своїх міжнародних зобов'язань щодо поваги територіальної цілісності та суверенітету інших держав, що містяться в Статуті Організації Об'єднаних Націй, Заключному акті Наради з безпеки і співробітництва в Європі (Гельсінському заключному акті), меморандумі про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (Будапештський меморандум) і в низці інших двосторонніх і багатосторонніх міжнародних договорів".

Автори заяви вважають, що "загальноросійське голосування" на тимчасово окупованій території АРК та міста Севастополя, підпадає під кваліфікацію міжнародного злочину, відповідальність за вчинення якого повністю покладається на Російську Федерацію".

За даними Меджлісу, російські окупанти примушують жителів Криму до участі у "загальноросійському голосуванні".

"Особливого тиску і морального терору з боку російської окупаційної влади зазнають керівники і співробітники установ освіти, охорони здоров'я, працівники комунальних підприємств, представники малого та середнього бізнесу", - йдеться в заяві.

Меджліс кримськотатарського народу закликає ООН, Європейський Союз, Рада Європи, ОБСЄ, парламенти і уряди держав до посилення міжнародного політичного, дипломатичного, економічного тиску з метою відновлення суверенітету і територіальної цілісності України в межах міжнародно-визнаних кордонів, включаючи Автономну Республіку Крим та місто Севастополь.

Меджліс кзакликає владу України терміново вжити заходів, спрямованих на подальшу консолідацію міжнародного співтовариства у відсічі російської агресії та у відновленні територіальної цілісності.

Меджліс кримськотатарського народу висловлює підтримку всім жителям Криму, "які в умовах російської окупації зберігають власну гідність та відданість рідній землі, демонструють стійкість і неприйняття окупації".

  • Організація Росією голосування про внесення змін у Конституцію РФ на окупованій території анексованого Криму матиме для неї політичні та правові наслідки.

 

новини партнерів

21 жовтня, 2020 середа

21 жовтня, 2020 середа

20 жовтня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати