live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Спроба звільнення: директор "Укрспирту" подав два позови до суду


фото: censor.net
Директор державного підприємства "Укрспирт" Сергій Блескун подав два позови до суду через спробу звільнення 17 червня, коли він офіційно перебував у відпустці

Про це директор державного підприємства "Укрспирт" Сергій Блескун написав у Facebook.

"З огляду на спробу незаконного звільнення мене з посади в.о. директора ДП "Укрспирт" у період відпустки, яка була письмово підтверджена, визнав за необхідне вжити заходи щодо захисту своїх трудових прав та найголовнішого - тих напрацювань, яких, без жодних перебільшень, вдалося досягти неймовірними зусиллями всієї нашої команди як для державного підприємства, так і для галузі вцілому", - написав Блескун.

За словами Блескуна з метою захисту своїх прав, і, як наслідок, уникнення ризиків призупинення запущених президентом України Володимиром Зеленським процесів демонополізації спиртової галузі та приватизації "Укрспирту", він подав позови до суду. 

Перший - адміністративний позов про необхідність проведення прозорого конкурсу на посаду керівника підприємства (за інформацією Блескуна, вимога про необхідність проведення такого конкурсу імперативно встановлена чинною правовою постановою Кабміну).

"Адже того дня, окрім мого незаконного короткочасного звільнення, мало місце погодження нового керівника. Незаконні зміни спробували здійснити швидко, за кілька годин. Цілком очевидно, що звільнення та призначення керівника такого підприємства повинні мати причини й підґрунтя, мати широке обговорення фахівцями галузі. Я - за публічну та відкриту діяльність, тож готовий йти на конкурс і відповідати за втілення стратегії галузі та ДП "Укрспирт", - написав Блескун.

Другий позов, за його словами, - цивільний позов про необхідність підписання контракту, як це передбачає Статут держпідприємства "Укрспирт".

"Щодо нього повідомляю, що у п’ятницю , 26 червня суд визнав за необхідне задовольнити заяву про забезпечення позовних вимог шляхом заборони дій, спрямованих на незаконне звільнення до моменту розгляду спору", - зазначив голова "Укрспирту". 

Він також висловив упевненість, що його правову позицію позитивно оцінять лідери країни, народні депутати та усі, хто розуміє необхідність успішного завершення розпочатих процесів із демонополізації галузі та приватизації підприємства-монополіста.

Блескун нагадав, що 17 червня, відповідно до наказу міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігоря Петрашка, його звільнили і в той же день наказ скасували. 

"Такі дії міністра я досі не розумію. Не було і немає пояснення причини цього рішення. Окрім того, я перебував в офіційній відпустці, погодженій з профільним міністерством", - зазначив Блескун.

Також, за словами голови держпідприємства, міністр Петрашко з моменту призначення не виявив зацікавленості до справ галузі, зокрема й до результатів господарської діяльності держпідприємства, а також перебігу процесу його приватизації. Блескун додав, що з моменту призначення Петрашка міністром, він жодного разу не провів зустрічі з керівництвом "Укрспирту".

  • Як повідомлялося, 17 червня міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко підписав наказ про звільнення виконувача обов'язків голови "Укрспирту" Сергія Блескуна, а згодом, у той же день, скасував його.

новини партнерів

9 липня, 2020 четвер

8 липня, 2020 середа

9 липня, 2020 четвер

8 липня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати