Львів’яни відправили б до парламенту шість партій, – опитування

Понад 40% львів’ян готові підтримати на парламентських виборах “Європейську Солідарність”, яку очолює п’ятий президент України Петро Порошенко

Такими є підсумки опитування Центру соціальних і маркетингових досліджень “Социс” на замовлення телеканалу Еспресо. 

Якби вибори до Верховної Ради України відбувалися найближчим часом, найбільшу підтримку виборців у Львові здобула б партія “Європейська Солідарність”, за неї готові віддати голоси 43% львів’ян із тих, хто визначився й піде на вибори. На другому місці – партія “Голос”, за яку готові проголосувати 12,5% мешканців Львова. Партію “Слуга народу” мають намір підтримати 8% львів’ян. 

Окрім цієї трійки, львів’яни відправили б до парламенту ще три партії – Об’єднання “Самопоміч” (за яке готові проголосувати 7% виборців), ВО “Свобода” (5,5% підтримки) та ВО “Батьківщина” (5,3%). Інші партії у Львові не подолали б 5-відсоткового прохідного бар’єра. 

Водночас 20,4% львів’ян на момент проведення дослідження зазначили, що не визначилися зі своїм вибором у цьому питанні, а 4,9% заявили, що не планують брати участь у голосуванні.

За яку партію Ви б проголосували, якби вибори до Верховної Ради України відбувалися наступної неділі?

 

%

Партія "Європейська Солiдарнiсть"

43.0

Партія "Голос"

12.5

Партiя "Слуга Народу"

8.0

Партія Об'єднання "Самопомiч"

7.0

Партія ВО "Свобода"

5.5

Партія ВО "Батькiвщина"

5.3

Партія "Громадянська позицiя"

4.3

Партія "Сила і честь"

3.0

Партія "Опозицiйна платформа - За життя"

2.5

Партія "Опозицiйний блок"

1.6

Партія "Українська стратегія Гройсмана"

1.5

Радикальна партiя Олега Ляшка

1.2

Партія "За майбутнє"

0.7

Партія "Шарія"

0.7

Партія "УДАР Віталія Кличка"

0.4

Інша партія

2.8

Опитування Центру соціальних та маркетингових досліджень “Социс” на замовлення Еспресо було проведено у Львові з 17 по 23 червня 2020 року методом телефонного опитування САТІ (computer assisted telephone interviews) із використанням планшетів. Загалом опитано 2 000 респондентів. Дослідження провели в усіх адміністративно-територіальних районах міста й населених пунктах, які входять до Львівської міської ради. Результати репрезентують доросле населення Львова за такими показниками, як вік (старші 18 років), стать, а також поділ міста на райони. Статистична похибка дослідження становить 2,4% (з імовірністю 0,95).