live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В Україні з 1 липня скасовано державну монополію на виробництво спирту


фото: propozitsiya.ua
Із середи, 1 липня, набирає сили закон, що лібералізує виробництво спирту в Україні

Про це повідомляє пресслужба держпідприємства "Укрспирт".

"Сьогодні розпочинається важливий етап демонополізації галузі. Адже ліцензію на виробництво спирту можуть отримати підприємства будь-якої форми власності. Однак до 1 липня 2021 року виробництво спирту буде відбуватись лише на державних заводах, які невдовзі виставлять на продаж", - заявив директор державного підприємства "Укрспирт" Сергій Блескун.

За словами чиновника, наразі важливо разом із міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства і Фондом державного майна пришвидшити процедуру торгів. Блескун зазначив, що 12 заводів уже обрані для продажу.

"Сподіваюся, невдовзі вони будуть під відомством ФДМУ і їх виставлять на продаж. Тож активно працюємо далі. Країні потрібні гроші від внутрішніх інвесторів, а представники різних секторів економіки України готові прямо зараз вкладати у галузь кошти", - наголосив Блескун.

У пресслужбі держпідприємства нагадали, що згідно з законом, суб'єктам господарювання будь-якої форми власності надається право виробляти спирт етиловий (зокрема, як лікарський засіб), спирт етиловий ректифікований виноградний, спирт етиловий ректифікований плодовий, зерновий дистилят і біоетанол за умови одержання відповідної ліцензії.

Зазначається, що така ліцензія надаватиметься підприємствам, що мають встановлені цілодобові системи відеоспостереження за виробництвом і відпуском продукції. При цьому відключення цілодобового відеоспостереження є підставою для відмови або відкликання ліцензії.

Закон також запроваджує лібералізацію експорту спирту з України. Відтепер експорт етилового, етилового ректифікованого виноградного та плодового спиртів можуть здійснювати суб'єкти господарювання всіх форм власності за наявності ліцензії на виробництво.

Водночас імпорт спирту до 1 січня 2024 року можуть здійснювати лише державні підприємства, спеціально уповноважені на це урядом.

Також закон забороняє участь у приватизації або оренді державних підприємств-виробників спирту резидентам держави-окупанта, та особам, які прямо чи опосередковано контролюються резидентами такої іноземної держави або діють в їхніх інтересах.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

8 серпня, 2020 субота

7 серпня, 2020 п'ятниця

7 серпня, 2020 п'ятниця

6 серпня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати