Мін’юст планує відкрити у Лук’янівському СІЗО платні камери для жінок

У Київському слідчому ізоляторі планують відкрити платні камери з поліпшеними умовами для жінок

Про це повідомила заступник міністра юстиції Олена Висоцька, передає Укрінформ.

"У нас немає платних камер у жіночому корпусі. Наразі послуга доступна тільки для чоловіків... Якщо чесно, моя думка, що хоча б одну або дві камери ми б мали запровадити. Коли ми запускали в чоловічому корпусі (Київського СІЗО - ред.) цей проєкт, був карантин, було перенаповнення слідчого ізолятора і жіночий корпус був перенаповнений, не було куди відселити ув’язнених, щоб зробити платні камери. Зараз підуть етапи після вироків суду, засуджені будуть від'їжджати до місць вже виконання покарань, до в’язниць, ми звільнимо місце і я думаю, що нам потрібно в Київському СІЗО точно хоча б одну камеру таку передбачити", - повідомила Висоцька.

Вона зауважила, що проєкт щодо платної послуги з надання поліпшених побутових умов у слідчих ізоляторах України "дає поле для експериментів".

За словами Висоцької, коли їй прозвітують про наповнення жіночого корпусу Київського СІЗО і поінформують, наприклад, "що є двомісна камера у жіночому корпусі, яку можна розселити і зробити там обладнання для платної послуги, то я думаю, що це буде доцільно і підтримано".

"Але питання, що ми ремонтуємо за поточні кошти платні камери, а спецфонд використовуємо виключно за цільовим призначенням - це ремонти безкоштовних камер. Тобто я не можу ці кошти взяти для того, щоб обладнати платні камери", - додала вона.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

16 січня, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати