live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Нацкомісія з цінних паперів з вересня почне перевірки суб'єктів небанківських послуг

Перевірки розпочнуться після державної реєстрації відповідного нормативно-правового акту орієнтовно у вересні 2020 року

Про це повідомила прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР).

"Перевірки нових учасників, що здійснюють професійну діяльність на фондовому ринку, розпочнуться після державної реєстрації відповідного нормативно-правового акту, що регулюватиме порядок проведення планових і позапланових перевірок (орієнтовно вересень 2020 року)", - зазначили у прес-службі.

У прес-службі нагадали, що з 1 липня 2020 року НКЦПФР почала виконувати функцію регулювання та нагляду у системі накопичувального пенсійного забезпечення, а також за функціонуванням фінансово-кредитних механізмів і управління майном при будівництві житла та операцій з нерухомістю.

Зазначається, що учасники ринків небанківських фінансових послуг після переходу під регулювання і нагляд НКЦПФР з 1 липня продовжать керуватися законодавством, впровадженим за час діяльності Нацкомфінпослуг. Ліцензії на послуги управління майном для фінансування об’єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю та ліцензії на послуги в системі накопичувального пенсійного забезпечення в частині адміністрування недержавних пенсійних фондів вважатимуться переоформленими згідно з цим законодавством.

Крім того, 1 липня НКЦПФР прийняла рішення, відповідно до якого до реєстрів НКЦПФР були включені суб'єкти, що здійснюють управління майном для фінансування об'єктів будівництва чи здійснюють операції з нерухомістю та адміністратори недержавних пенсійних фондів, ліцензії яких чинні станом на 30 червня 2020 року, а також недержавні пенсійні фонди.

Цим рішенням також встановлений тимчасовий порядок подання цими суб’єктами інформації (документів), пов’язаних зі зміною даних, що містяться в їх реєстраційних та ліцензійних справах. 

Для забезпечення безперебійності діяльності, звітування та нагляду НКЦПФР ухвалила низку нормативно-правових актів. Вони спрямовані на правонаступництво функцій з державного регулювання і нагляду у сферах, що перейшли до НКЦПФР.

Наразі комісія також розробляє нову редакцію ліцензійних умов провадження діяльності на ринку цінних паперів, дія яких буде розповсюджуватись на вищезазначені види діяльності. Найближчим часом документ планується винести на обговорення.

  • Нагадаємо, 1 липня вступив у силу закон про "спліт" прийнятий Верховною Радою 19 вересня 2019 року. Закон передбачає розподіл функцій Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг), між НБУ та НКЦПФР. Відтепер, НКЦПФР стає регулятором у системі накопичувального пенсійного забезпечення, а також функціонування кредитних механізмів і управління майном при будівництві житла та операцій з нерухомістю. При цьому НБУ стає регулятором страхових та лізингових фінансових компаній, а також кредитних спілок, ломбардів та бюро кредитних історій.
Все по темі

новини партнерів

10 серпня, 2020 понеділок

9 серпня, 2020 неділя

10 серпня, 2020 понеділок

9 серпня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати