В Україні існує високий ризик спалаху поліомієліту, - ЦГЗ

Ризик спалаху поліомієліту в Україні було віднесено до категорії високих

Про це повідомляє пресслужба Центру громадського здоров'я.

Відсоток охоплення щепленнями від захворювання в країні є недостатнім, щоб до кінця року досягнути 95%.

У зону ризику нашу країну віднесла Європейська регіональна комісія із сертифікації ліквідації поліомієліту. На сьогодні лише 30% дітей першого року життя отримали всі 3 дози вакцини для профілактики поліомієліту.

Згідно із рекомендаціями ВООЗ, якщо достатня кількість людей у країні є вакцинованими (понад 95%), розповсюдження вірусу припиниться.

Заразитись цим вірусом може і дорослий, і дитина, але найбільш сприйнятливі до поліовірусу діти віком до п’яти років.

Нагадаємо, поліомієліт — це гостре інфекційне захворювання. Поліовірус поширюється найчастіше через брудні руки, інфіковану їжу та воду.

Вірус характеризується ураженням центральної нервової системи та виникненням паралічу, що може призвести до смерті.

Від поліовірусу помирають близько 5% хворих через порушення дихання. В одного із 200 хворих розвиваються деформації хребта і кінцівок, що стають причиною інвалідності.

Інкубаційний період може тривати від 4 до 35 днів, після чого може розвинутися поліомієліт. При цьому прояви хвороби можуть бути різними:

Жодних симптомів у понад 70% випадків, що робить її особливо небезпечною для оточуючих.

Грипоподібні симптоми - лихоманка, головний біль, біль у животі й горлі, нудота і блювання. Така форма хвороби виникає у 25% випадків. Часто цей період плутають з грипом.

Рухові розлади - сильний біль у вражених м’язах і рухові розлади аж до повного паралічу, який може розвинутися за кілька годин. Параліч може вразити ноги, руки, плечі, груди, живіт, обличчя.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb.