live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Бажання примусити селян продавати свої паї – це суттєва проблема, - Кушнірук про ідею нового податку

Пропозиція оподатковувати гектар пайової землі податком у 1,5 тис. грн. на рік може означати примушення селян до того, щоб вони продавали свої паї

Про це економіст Борис Кушнірук розповів в ефірі "Великого ефіру Василя Зими" на Еспресо.TV.

"Пропонується оподатковувати гектар землі податком щорічним у 1,5 тис. грн. Бо на думку народних депутатів, можливо частково це і справедливе рішення, що ці землі в реальності здаються в оренду, але не офіційно. Жодних доходів в державний і місцевий бюджет від цього не надходить. Це офіційне підґрунтя для подібної пропозиції", - пояснює Кушнірук.

За його словами, це означає витискання, примушення селян до того, щоб вони продавали свої землі й відмовлялися від них. У цьому стають саме зацікавленими ті, хто готовий скуповувати ці землі.

"Тому на моє переконання, якщо держава опікується цими дрібними доходами, то, на мій погляд, вони не є визначальними. Селяни, якщо вони навіть здають щось в оренду в тіньовому секторі, то, на мій погляд, держава могла б з цим погоджуватись. Виходячи з того, що для більшості селян, людей похилого віку це одне з джерел їх доходів. І фактично у них хочуть забрати ці доходи. Бажання витиснути селян з землі, тобто примусити їх продавати свої паї – справді дуже суттєва проблема", - додав економіст.

Читайте також: 6 тис. грн за пай в 4 гектари: законопроєкт "Слуги народу" пропонує новий податок

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

12 серпня, 2020 середа

12 серпня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати