live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Конституційний суд розпочав розгляд закону про мову. НАЖИВО


фото: www.ccu.gov.ua
Дивіться з 10:00

Телеканал "Еспресо" наживо транслює розгляд Конституційним судом справи за конституційним поданням 51 народного депутата України щодо відповідності Конституції України (конституційності) закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" у формі усного провадження (відкрита частина пленарного засідання).

Автори подання наполягають на неконституційності оспорюваного закону, оскільки він "спрямований на дискримінацію російської, інших мов національних меншин України, дискримінацію громадян за мовними ознаками".

Крім того, нардепи вважають, що мовний закон порушує конституційні права громадян на використання і захист рідної мови, розвиток мовної самобутності корінних народів і національних меншин України, а також звужує зміст та обсяг чинних прав і свобод.

Також автори подання вважають, що закон був прийнятий з порушеннями конституційної процедури, що "ставить під загрозу застосування такого невід'ємного елементу принципу верховенства права як принцип правової визначеності".

  • На думку народного депутата від "Європейської солідарності" Миколи Княжицького - те, що у поданні 51 парламентарія наполягають на обмеженні прав російськомовних громадян України, "є повним абсурдом, тому що закон не стосується мов національних меншин. Він говорить про захист державної мови".
  • Секретар РНБО Олексій Данілов завив, що єдиною державною мовою в Україні повинна бути українська, а другою мовою, яка вивчатиметься з дитсадка, має бути англійська.
  • На думку нардепа від "ЄС" Олега Синютки, "атака на мову - це російська стратегія зі знищення українців".

 *

 

новини партнерів

30 вересня, 2020 середа

30 вересня, 2020 середа

29 вересня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати