live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Лячно, бо вперше робимо таку потужну подію онлайн, - директорка "Форуму видавців"


фото: bookforum.ua
Цієї осені письменники до Львова не поїдуть: 27 БукФорум відбудеться в онлайн-форматі

Цієї осені львівськими вулицями не гулятимуть десятки, а то й сотні письменників з України та з-за її меж, як це відбувалося у вибрані вересневі дні майже тридцять років поспіль: 27 Львівський міжнародний БукФорум уперше відбудеться в онлайн-форматі, повідомляє кореспондентка Еспресо.TV.

"Чесно кажучи, БукФорум онлайн – це трохи шок. Очікуваний, а все ж шок. Годі повірити, що всі події відбуватимуться віртуально. Не буде яток з книжками, не буде зустрічей з обіймами й розмов очі в очі, не буде живих емоцій. Усе буде інакше. Якщо шукати плюси, то БукФорум відбудеться, попри все. Мінус – це вже буде інший формат. Такі реалії, їх треба приймати. До Форуму в мене має вийти нова книжка для дітей у "Видавництві Старого Лева" – "Містельфи" – в художньому оформленні Анни Ломакіної. Про крихітних крилатих істот зі Львова, яким доведеться рятувати своє місто від жахливих мутантів з підземелля. Все ж, до Форуму чи не до Форуму, а книжка буде. Тобто працюємо, не зупиняємося. І будуємо плани на майбутнє", - ділиться враженнями з Еспресо відома письменниця-львів’янка Галина Вдовиченко.

Відтак 16-20 вересня в онлайн-форматі автори з України та 20 іноземних гостей із 15 країн чотирьох континентів, лауреати та номінанти Букерівської та Гонкурівської премії, а також Національних виборів читачів та критиків не тільки представлятимуть себе і свою творчість, а й візьмуть участь в обговоренні суспільно важливих тем. 

Зокрема, наскрізної, що сформульована в тезі "Перепис населення: знати, хто ми є". Вибрано цю тему геть не випадково. Бо останній і єдиний перепис населення в незалежній Україні був ще 2001 року. А щоби якісно керувати, формувати політику, планувати розвиток, скорочувати ризики, відповідати на кризу, аналізувати ринки для бізнесу та втілювати програми соціальної допомоги, треба провадити такі переписи населення кожних десять років. Принаймні так рекомендує Фонд народонаселення ООН.

Зрештою, за словами програмної директорки БукФоруму Софії Челяк, ідентифікація людей – це те, що прямо або опосередковано впливає також і на споживання культури загалом та літератури зокрема. Отож і в цій площині це важливо.

Відтак учасники БукФоруму, обговорюючи також теми – як пандемія змінює людське життя, ритуали і звички, як світ переосмислює цінності, перед якими викликами стоїмо і як із цим впоратися, як гравцям культури виходити з кризи тощо – намагатимуться не лише краще зрозуміти один одного, а й легше віднаходити себе у справді мінливому світі.

"Ми вперше робимо таку потужну подію онлайн. І логічно, що є низка нетипових страхів. Приміром, як усе зробити правильно і вчасно суто технічно. Щось записуємо наперед. Щось звучатиме у прямому ефірі. Але лячно, що в когось із запланованих учасників може на час включення пропасти світло, інтернет чи трапиться ще щось непередбачуване. Лячно, як переживатиме таке велике навантаження наш сайт, бо з ним це також буде вперше. Не по собі від того, що за час карантину люди стомилися від онлайн-світу, навіть від захопливих онлайн-подій, яких за ці три місяці було багато, і просто не захочуть вмикати свої ноутбуки, аби на час фестивалю бути разом із нами. Як багаторічній директор цієї події, я щороку завжди чекаю саме її останнього дня. Бо тоді вже можна видихнути і сказати "ми це зробили". Дуже хочу, аби й цього року наша команда могла пишатися, бо – "Ми це зробили", - коментує Еспресо майбутню атракцію директорка ГО "Форум видавців" Катерина Шевченко.

 

новини партнерів

10 серпня, 2020 понеділок

9 серпня, 2020 неділя

10 серпня, 2020 понеділок

9 серпня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати