live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Маємо ставити собі за мету кредитування в районі 5-7%" - Петрашко


фото: finclub
За словами міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігоря Петрашка, кредити в Україні мають бути під 5%, 7% або 9% залежно від ризиків

Про це міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко повідомив в інтерв'ю виданню "Інтерфакс-Україна".

"В Україні маємо ставити собі за мету кредитування в районі 5-7%. Програма “5-7-9%”, яка була точковою, тепер має запрацювати на цю перевагу. У нас в принципі має бути кредит під 5%, 7% або 9% в залежності від ризиків. Вся економіка має працювати на цю програму", - сказав Петрашко.

Так, за його словами, для "хороших проєктів, де є розуміння, що є державна підтримка", ставка має бути 5% річних, для середніх - 7%, а для більш ризикових - 9%.

"Для того ми собі обраховуємо, яка має бути вартість залучення коштів у банках. Банк має отримати ресурс рефінансування, щоб формувалась модель попиту. Ні один інвестиційний проєкт при таких ставках не працює. Або треба закладати інфляцію, грати на курсі, але на це серйозні бізнесмени не будуть робити ставку", - підкреслив Петрашко.

Крім того, він зазначив, що наразі кінцева ціна ресурсу по п'ятирічним кредитам рефінансування для банків все одно вища, ніж те, що банки можуть розмістити. Другою проблемою, за словами Петрашка, є те, що банки відвикли від кредитування.

"Так, у них є доступ до цього ресурсу – рефінансуваня НБУ під ОВДП. Але у банків немає, на жаль, достатньої інфраструктури (людей) по кредитуванню. Основні департаменти всіх банків - по реструктуризації і рефінансуванню. Нові кредити видаються короткі. Зрозуміло, є окремі винятки, але я кажу про загальну картину. Бо, якщо ми хочемо видавати 400 млрд грн кредитів, ми не можемо приймати точкові рішення", - пояснив він.

Петрашко зазначив, що наразі банки закладають ризики на рівні 5-6% мінімум, а також вартість ресурсу, тобто все одно ставка була висока.

"Тобто банки зараз тільки отримали ілюзорний інструмент по ставці 10+%. Коли облікова ставка була 8-10% річних, вони інструмента цього не мали взагалі. Інвестори не вкладають власні кошти. Всі проекти інвестуються комбінацією власних коштів і кредиту. І зараз інвесторові пропонують у банку 10% річних, раніше 12-16%, але це унікальні проєкти. Широкого доступу бізнесу під такі ставки немає", - сказав міністр.

  • Нагадаємо, Правління Національного банку України ухвалило рішення знизити облікову ставку з 8% до 6% з 12 червня 2020 року.
  • Державна кредитна програма «Доступні кредити 5-7-9%» запроваджена з метою спрощення доступу мікро- та малого бізнесу до банківського кредитування. У рамках програми діють три відсоткові ставки - п'ять, сім та дев'ять відсотків річних залежно від дати заснування бізнесу та його розміру.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

11 серпня, 2020 вівторок

11 серпня, 2020 вівторок

10 серпня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати