live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Пішов з життя засновник найбільшого польського медіа в Україні Мирослав Ровицький

Мирослав Ровицький
фото: Facebook: "Галицький кур'єр"
9 липня 2020 року помер засновник та головний редактор "Кур'єра Галицького" Мирослав Ровицький

Про це повідомили в Посольстві Польщі в Україні.

"З жалем повідомляємо про смерть Мирослава Ровицького, Кавалера Лицарського Хреста ордена Відродження Польщі, активного діяча "Солідарності", що був репресований комуністичною владою у 1980-х роках, засновника та головного редактора двотижневика "Кур'єр Галицький", найбільшої польської газети в Україні.

Мирослав Ровицький зробив багато для налагодження діалогу та польсько-українського порозуміння, включаючи зустрічі в Яремче, які традиційно збирають політиків та дипломатів, а також вчених, журналістів та аналітиків обох країн", – зазначено в повідомленні Посольства.

Багато гарних слів про свого редактора написали у некролозі, розміщеному на сторінці "Кур'єра Галицького":
"Пригода Мірека з Україною починалася зовсім не з журналістики. Він приїхав сюди як підприємець, але захоплення історією Галицького краю, Івано-Франківщини та Львівщини не дали йому обмежитися лише бізнесом. Він хотів створити польську газету. На початку це було видання "Z grodu Rewery", що вийшло у Івано-Франківську. "Галицький кур'єр" з'явився вперше 15 серпня 2007 року. З цього часу він виходить регулярно. А зараз розвинувся у портал, телеканал, радіо та кіностудію".

Багаторічний співробітник пана Ровицького Кость Чавага у коментарі кореспонденту Еспресо.TV додає, що "Кур'єр" є найбільшим польськомовним медіа на пострадянському просторі, яке працює вже 13 років. Має багато міжнародних відзнак та беззаперечний авторитет у Європі.

Мирослав Ровицький народився 27 жовтня 1953 року. Він є уродженцем Варшави, проте вже понад 20 років мешкав в Україні, де став засновником "Кур'єра Галицького". Зробив чималий вклад у налагодження українсько-польського діалогу: писав статті, ініціював виставки та конференції, інші проєкти, метою яких було зблизити Україну та Польщу. 2015 року отримав Лицарський хрест ордена Відродження Польщі, 2018 року нагороджений орденом "За розбудову України".

 

Все по темі

новини партнерів

8 серпня, 2020 субота

7 серпня, 2020 п'ятниця

7 серпня, 2020 п'ятниця

6 серпня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати