"Влада має фатальну відсутність стратегічного бачення": Жадан розповів про перспективи співпраці з ОПУ і Мінкультом


фото: pravda.ua
Український письменник Сергій Жадан заявив, що у чинної влади відсутні візія та стратегії, тому долучатися до такої співпраці не дуже серйозно

Про це він заявив в ефірі програми "Вердикт із Сергієм Руденко" на Еспресо.TV.

Жадан розповів, що йому телефонували з ОПУ та пропонували прийти на зустріч, але про предмет розмови може лише здогадуватись.

"Вони регулярно телефонують і з Офісу президента, і з Офісу його заступників, і з інших кабінетів. От днями ми говорили з міністром культури Олександром Ткаченком. Це була більш предметна розмова. Якраз говорили про культурні ініціативи на Сході, на Донбасі. А що хотів Єрмак, чесно кажучи я не знаю. Я думаю, що це скоріше було пов’язано з формуванням гуманітарної політики, культурної політики. На той момент у нас ще не було міністра культури. Я думаю, йшлося про якісь розмови, консультації цього характеру. Я можу лише здогадуватись", - заявив письменник.

У свою чергу ведучий Сергій Руденко поцікавився: оскільки ти вже сказав, що спілкувався з Олександром Ткаченком, то впринципі тобі нинішній міністр культури подобається і ти маєш з ним контакт?

"Ні, я не сказав, що він мені подобається чи не подобається. Я за останні роки звик співпрацювати з Мінкультом в тих моментах, де я, як громадянин, можу чимось підтримати свою Україну. Зокрема, ми з 2014 року займаємося благодійними, волонтерськими проєктами на Донбасі. За попередньої влади була програма Український Схід. І ось уже рік ця програма не працює. І мені здається, що ця програма була дуже важлива для багатьох людей, які живуть на Донеччині, на Луганщині, для багатьох артистів, письменників, які долучались до цієї ініціативи. Це була ніби здорова, конструктивна співпраця держави з мистецьким середовищем. І я, насправді, сказав Олександру (Олександр Ткаченко – ред.), що, на мою думку, доречно було б цю програму відновити", - зауважив Жадан.

За словами письменника, він би радо долучився до спільної роботи на користь країни, якби розумів, що нова влада хоче.

"Я, насправді, рік намагаюсь це зрозуміти і мені це не дуже вдається. Мені здається, що чинна влада має якусь фатальну відсутність стратегічного бачення і якихось візій. Тому щось пропонувати людям, до чогось закликати і долучатися до цієї співпраці мені здається це, щонайменше не дуже серйозно. Сьогодні вони тебе запрошують, сьогодні вони тебе залучають, ти до цього ставишся серйозно, відповідально, а завтра їх вже немає. І в якій ситуації ти опиняєшся сам?", - наголосив Жадан.

  • 21 травня поет та письменник Сергій Жадан заявив, що йому телефонували від голови ОПУ Андрія Єрмака та пропонували прийти на зустріч, однак він відмовився.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

4 березня, 2021 четвер

3 березня, 2021 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати