live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

На Львівщині відшукали червонокнижні орхідеї, які вважали втраченими


фото: commons.wikimedia.org
У національному природному парку "Північне Поділля", що в Бродівському районі Львівської області, виявили місце зростання рідкісної Булатки довголистої, яку тривалий час вважали зниклою через посуху

Про це повідомили у НПП "Північне Поділля".

Як розповів телерадокомпанії Броди старший науковий співробітник відділу науки Національного природного парку "Північне Поділля" Володимир Баточенко, Булатку довголисту ботаніки виявили на терені Бродівського району ще 2012 року. Це був один кущ із двома квітуючими пагонами. Проте потім у тій місцевості проклали стежку, пошуки інших рослин успіхів не мали, тож унікальну рослину, як вважали науковці, було втрачено.

Утім зовсім нещодавно цю рослину випадково побачили на узліссі букового лісу. Відтак узялися ретельно досліджувати місцевість і виявили близько півсотні квітуючих рослин. При цьому, хоча Булатка довголиста зазвичай росте до 20-60 см, серед знайдених на Бродівщині виявили рослину заввишки 80 сантиметрів. 

null

Скрін з Youtube-канал Teлepaдioкoмпaнiї Бpoди

Природоохоронцям вдалося відшукати в районі ще одне місце зростання Булатки довголистої – близько десятка рослин, проте у більш пригніченому стані.

Як розповів науковець, на Бродівщині також росте найрідкісніша орхідея в Європі – Скрученик приємний. У Європі вона зростає лише в одному місці – і саме у Бродівському районі. Скрученик приємний (Spiranthes amoena), занесений у Червону книгу України, як і всі інші орхідеї. 

Для флори України притаманне зростання від 66 до 70 видів родини орхідних, з них з них 26 – на території Бродівського району. Більшість із них включено до Червоної книги України. 

Довідково

Булатка довголиста (Cephalanthera longifolia) – багаторічна рослина родини Зозулинцевих, лікарська і декоративна культура. Має голе пряме стебло, чергові листки, негусте суцвіття, яке складається з 3-10 (рідко до 20) квіток. Квітне у травні-червні. Плодоносить у липні-серпні. Розмножується насінням і вегетативно.

Булатка довголиста є палеарктичним видом, розповсюдженим на теренах Європи й Азії. В Україні трапляється в Карпатах, Закарпатті, на Поліссі, у гірському Криму, лісостепу, рідко – у степових районах, «любить» букові ліси. У природі Булаткою довголистою живляться олені.

новини партнерів

10 серпня, 2020 понеділок

9 серпня, 2020 неділя

10 серпня, 2020 понеділок

9 серпня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати