На горі Піп Іван почали ремонтувати унікальну обсерваторію “Білий слон”


фото: facebook.com/obserwatoriumpopiwan/
Реставраційні роботи фінансує ЄС

Відремонтований будинок слугуватиме рятувальникам, туристам та академічній спільноті з України й Польщі, повідомили на сторінці проекту, передає “Еспресо-Захід”. 

Згідно з проектом, у відновленій будівлі колишньої обсерваторії, окрім рятувального поста, що вже діє, з’явиться високогірний рятувальний навчальний центр.

На фотографіях видно риштування, яке встановили навколо метеовежі, що водночас є найвищою частиною будівлі, але також найбільш зруйнованою. 

nullФото зі сторінки проекту у Facebook

Реставраційні та будівельні роботи фінансує ЄС у межах Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна на 2014–2020 роки. 

Додамо, будівля обсерваторії на горі Піп Іван у Чорногорі збудована в 1938 році. Це найвище розташована споруда в Україні, у якій постійно жили й працювали люди (2028 м над рівнем моря). Діяла в 1938—1941 роках як частина Польської Ліги протиповітряної оборони держави.

null

Фото: Мукачево.нет

Реставраційні та будівельні роботи в будівлі колишньої обсерваторії проводяться в рамках проекту «Адаптація колишньої обсерваторії на горі Піп Іван до потреб високогірного рятувального навчального центру (PIMReC)», що фінансується Європейським Союзом у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна на 2014-2020 роки.

новини партнерів

25 січня, 2021 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати