live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У США на виборах уперше можна буде проголосувати українською мовою


фото: Reuters
На виборах-2020 у США вперше можна буде проголосувати українською мовою

Про це повідомляє "Голос Америки".

Можливість проголосувати українською отримали виборці в окрузі Кук штату Іллінойс, до якого входить місто Чикаго з передмістями. Відповідне рішення ухвалила адміністрація округу.

Українська мова буде доступна впродовж усіх етапів на виборах усіх рівнів: президентських, місцевих і виборах до Конгресу.

"Українська мова буде в бюлетенях, на електронних табло на станціях голосування. Більше того, буде також можливість прослухати аудіо для людей, які не зможуть прочитати. Також будуть таблички зі вказівними знаками на виборчих дільницях - вхід, вихід, куди йти. Тобто весь процес виборів буде перекладено українською. І це насправді історичне рішення і велике досягнення для всієї української громади", - розповіла захисниця української мови в окрузі Кук Міла Лугова.

Крім української виборчий процес також зроблять доступним 12 різними мовами, в тому числі польською та російською. За словами Міли Лугової, американські політики зацікавлені у такому розширенні, оскільки це дає їм доступ до людей, які не володіють вільно англійською і не розбираються у виборчому процесі.

"Якщо абсолютно весь процес перекласти на українську - скажімо, програми кандидатів, якщо пояснити, хто обирається, які функції буде ця людина виконувати, які функції передбачає ця посада, то люди будуть обирати більш вдумливо і свідомо. А відтак будуть більше зацікавлені у виборах - адже коли ти розумієш, що для тебе зробили крок назустріч і перейшли на твою рідну мову, це викликає і подяку, й інтерес до цього процесу", - пояснила Міла Лугова.

Переклад зроблять сертифіковані фірми, після чого його перевірять українські активісти.

"Кожне слово дуже важливе, деякі слова мають подвійні значення. І якщо людина, яка проголосувала, потім звернеться і скаже, що вона це слово неправильно зрозуміла, відповідно бюлетень і голос цієї людини може бути визнаний недійсним”, - сказала Міла Лугова.

Округ Кук в штаті Іллінойс - перший у США, який додав українську мову до виборчого процесу. В Чикаго проживає понад 46 тис. українців.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

7 серпня, 2020 п'ятниця

6 серпня, 2020 четвер

7 серпня, 2020 п'ятниця

6 серпня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати