live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Прикордонне бездоріжжя: чому не ремонтують дорогу Рава-Руська – Червоноград


фото: Юрій Губені
Роками тягнеться реконструкція прикордонної дороги Рава-Руська – Червоноград. Тендер на капітальний ремонт 2017 року виграла польська фірма DROG-BUD, втім роботи ще навіть не почали

Про це повідомляє "Еспресо.Захід".

52 кілометри прикордонної дороги Рава-Руська – Червоноград нині перебувають у жахливому стані. У глибоких ямах посеред дороги чого тільки не видно: будівельне сміття, шини, цегла, гілля, навіть є ями, де проростає трава.

null

Історія з реконструкцією дороги не нова. Задумали ремонтувати її ще у 2017 році. Тоді Служба автомобільних доріг у Львівській області оголосила тендер на проведення капітального ремонту автомобільної дороги загального користування державного значення Т-14-04 Червоноград – Рава-Руська Львівської області за моделлю "проєктування – будівництво". Замовлення виграла польська фірма  DROG-BUD на суму понад 21 мільйон євро. Договір уклали, і тиша триває донині.

А тим часом своє обурення почали висловлювати жителі регіону.

"Прикордонна смуга від Рави-Руської до Червонограда позбавлена дороги та комунікації. Ця територія й так була не заможною, а тепер немовби резервація для старших людей кинутих напризволяще. Дорога в кожному селі уже без полотна. Найгірше в Угнові, Белзі, Корчеві та Жужелянах. Реально лише малий відрізок близько трьох кілометрів, що можна їхати. Решта – сунутись. Є ділянки, де добра дорога у 100-400 метрів переривається ділянками в 10-20 м із крутими і глибокими ямами", – обурюється на своїй сторінці у Фейсбуку місцевий мешканець Юрій Губені.

null

"Проблема роками тягнеться, ще у 2017 році поляки виграли проект, а дороги досі немає, – додає в коментарі "Еспресо.Захід" мешканець регіону Володимир Свердан. – Полякам не дають добро на ввезення техніки для ремонту, не дозволяють розмитнити її. Окрім того, проблема з оподаткуванням. Дорога в жахливому стані. DROG-BUD має зробити капітальний ремонт дороги, мостів, освітлення. Коли це буде? Три роки чекаємо".

Згідно з основним документом, будівельні роботи мали розпочатися ще у березні 2020 року. Втім додатковими угодами терміни пересувалися. І ось в останньому документі від 13 липня цього року нова дата початку ремонту – серпень 2020-го. Але робочої техніки на місці далі не видно.

null

Всі фото: Юрій Губені 

Проблеми з польським кредитом підтверджує керівник Служби автомобільних доріг Львівщини Олег Береза. У коментарі "Еспресо.Захід" розповідає, що були проблеми з документами, втім на сьогодні все вирішено і найближчим часом дорогу розпочнуть ремонтувати.

"Маємо чотири ділянки за польські кредити. Одна з них – це дорога Рава-Руська – Червоноград. Під час підготовки документації у нас виникло дві проблеми, – пояснює Олег Береза, – питання оподаткування та ввезення техніки. Згідно з договором, 60% має бути польського продукту, відповідно, постало питання, як правильно оформити дозвіл на в’їзд працівників і техніки на територію України, щоб вони працювали легально. Крім того, 40% ресурсів можуть брати в Україні, але питання з податками, адже в поляків кошти виділено лише на будівництво. Ми не знали, як вирішити ці проблеми. Але нині все з’ясували, і з вересня, думаю, розпочнемо будівництво".

Польська сторона повинна повністю реконструювати дорожнє покриття, тротуари, мости та освітлення. На роботу відведено близько двох років. 

Все по темі

новини партнерів

19 вересня, 2020 субота

18 вересня, 2020 п'ятниця

19 вересня, 2020 субота

18 вересня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати