live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Луцьк відкриває свої таємниці. Знайдено підземний хід між двома стародавніми спорудами

У Луцьку в рамках масштабних археологічних розкопок вдалося здійснити чергове відкриття – підземних хід між двома древніми об'єктами: підземеллями Башти Чорторийських Луцького замку та єзуїтського колегіуму

Розкопки тривають з 2018 року, і вже через місяць, у вересні, їх результати відкриють для огляду всіх охочих, розповіла очільниця управління туризму і промоції Луцької міськради Катерина Мойсіюк, інформує Еспресо. Захід.

"На кінцевому етапі реалізації перебуває проєкт з реконструкції підземель під баштою Чорторийських і єзуїтським костелом. Плануємо на вересень їхнє відкриття... Якщо раніше ми могли тільки здогадуватися, що Луцьк має декілька підземних поверхів, то тепер знаємо це точно. Й сьогодні ми на порозі масштабних археологічних, архітектурних відкриттів. Реалізується проєкт за грантові кошти розміром 1 млн євро", – повідомила Мойсіюк.

Такі відкриття стали можливими завдяки проєкту "Нове життя старого міста: ревіталізація пам’яток історико-культурної спадщини Луцька та Любліна", який реалізують у межах Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020. Зокрема, в замку та колегіумі відновлювальні роботи розпочали в серпні 2018 року.

І ось уже напередодні завершення розкопок археологам знову пощастило – було віднайдено підземний хід, який сполучав вежу та колегіум.

"Відновили роботу з дослідження Башти Чорторийських – і відразу знахідка. Тонка стрічка без землі під мірною рейкою – початок ще одного входу до верхнього ярусу підземель єзуїтського колегіуму. Гіпотеза про з'єднання ходами нововідкритих підземель Башти та Колегіуму повністю доведена", – розповів на своїй Фейсбук-сторінці науковий співробітник Охоронної археологічної служби України Віктор Баюк.

Окрім цього, як повідомляє Суспільне. Волинь, продовжуються розкопки і у вежі Чорторийських. Крайня знахідка – це вхід до верхнього ярусу підземель єзуїтського колегіуму.

Нині засипаними лишаються первісні сходи в підземелля. Як розповів археолог Віктор Баюк, їх розкопувати почнуть в останню чергу, щоб насипом виносити землю.

Також цьогоріч наприкінці травня під цокольним поверхом вежі князів Чорторийських виявили новий об’єкт – підземні кімнати. Про ці приміщення не було відомо раніше й описів цих кімнат в історичній літературі немає.

Розкопки триватимуть до вересня, а після їх завершення планують відкрити для відвідувачів підземелля двох пам’яток архітектури національного значення – вежі Чорторийських і колегіуму єзуїтів.

Нагадаємо, оборонна вежа Чорторийських – єдина вціліла башта зведеного у XIV-XV ст. Окольного замку Луцька. А Луцький єзуїтський колегіум, навчальний заклад для монахів і дітей знаті, який був зведений у другій половині XVІІ ст. 

Все по темі

новини партнерів

18 вересня, 2020 п'ятниця

18 вересня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати