"До дня польоту": Зеленський пообіцяв відкрити пам'ятник першому космонавту незалежної України Леоніду Каденюку

Леонід Каденюк
фото: NASA
5 серпня у Офісі президента заявили, що Володимир Зеленський профінансує будівництво пам'ятника першому космонавту часів незалежності Леоніду Каденюку

Про це повідомляє Офіс президента.

Президент Володимир Зеленський долучиться до створення пам’ятника першому космонавту незалежної України, Герою України Леоніду Каденюку. Через два роки після смерті астронавта на його могилі досі немає облаштованого пам’ятника. 

"Славетна постать Леоніда Каденюка назавжди вписала нашу країну в історію дослідження космосу та зміцнила міжнародний авторитет держави. На похованні Леоніда Костянтиновича було чимало політиків найвищого рівня, та ніхто з них не спромігся вирішити питання належного вшанування пам’яті великого українця. Таке ставлення до власних героїв з боку держави є неприпустимим. Ми це змінимо", – зазначив Зеленський.

Читайте також: Перший космонавт, який увімкнув гімн України у космосі. Чому Леоніда Каденюка пам'ятатиме увесь світ

28 січня, у день народження Леоніда Каденюка, Володимир Зеленський доручив уряду вирішити питання щодо фінансування меморіалу. Наявний у чинному законодавстві механізм є досить складним і забюрократизованим, а отже, може затягнути процес створення пам’ятника за державний кошт на декілька років. 

На думку Зеленського, це занадто довго.

"Ми не можемо й не будемо чекати ще два, три або чотири роки, щоб на могилі Героя України нарешті з'явився пам’ятник. Ми зробимо це за особисті кошти", – заявив він.

Архітектурний проєкт монумента  розробила сім’я Каденюків.  Для збору коштів на встановлення пам’ятника родина також створила власну громадську організацію та благодійний фонд.

Зазначається, що Зеленський спільно з працівниками Офісу президента та уряду зробить внесок у благодійний фонд і сприятиме організації встановлення монумента.

Відкриття пам’ятника заплановане на 19 листопада – дату, коли Леонід Костянтинович здійснив політ на шатлі "Колумбія".

  • Нагадаємо, Леонід Каденюк помер 31 січня 2018 року під час пробіжки у Києві.

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо

новини партнерів

9 березня, 2021 вівторок

8 березня, 2021 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати