live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Міжнародна спільнота не має права заплющувати очі": Україна закликала світ не дозволяти РФ реабілітувати Сталіна


фото: reuters
МЗС України закликало світову спільноту звернути увагу на спроби реабілітації в Росії диктатора Йосипа Сталіна та намагання применшити або виправдати злочини радянської влади

Про це йдеться у коментарі МЗС до дня початку Великого терору 30-х років ХХ століття, оприлюдненому пресслужбою міністерства.

"5 серпня Україна вшановує пам’ять жертв Великого сталінського терору. Саме цього дня 1937 року вступила в дію постанова Політбюро ЦК ВКП(б) "Про антирадянські елементи", яка запустила маховик масового винищення. Жертвами репресій стали мільйони людей. Від несправедливого арешту, концтаборів і страти не був застрахований ніхто, адже метою терору було зламати всіх, вбити саму можливість мати власну думку", - заявили в МЗС.

У міністерстві нагадали, як радянська влада за часів Сталіна намагалася знищити українську інтелектуальну еліту.

"В Україні Великий терор став продовженням Голодомору, але головний удар був спрямований не на селянство, а на інтелектуальну еліту нації. Репресії в Україні були особливо жорстокими, адже Кремль намагався упокорити бунтівну українську націю, яка щойно здійснила спробу утворити свою незалежну державу. Внаслідок рішення, прийнятого 5 серпня 1937 року протягом кількох днів жовтня-листопада у карельському урочищі Сандармох було страчено майже триста представників української інтелігенції - вчених, митців, державних діячів. Серед них творець модерного українського театру Лесь Курбас, поет-неокласик Микола Зеров, драматург Микола Куліш, письменники Валер’ян Підмогильний, Марко Вороний, Олекса Слісаренко, яких ми називаємо "розстріляним відродженням", - йдеться у коментарі відомства.

Українське МЗС наголосило, що у наш час в Росії відроджується культ Сталіна, а влада вдається до репресій, від яких страждають у тому числі громадяни України на окупованих росіянами територіях.

"На жаль, антигуманні репресії свободи слова та вираження поглядів не відійшлив минуле з розпадом СРСР. Сьогодні в Росії активно відроджується культ Сталіна, а політика історичної пам’яті спрямована на замовчення, применшення або виправдання злочинів радянської влади. Більше того, репресії в дусі сталінського НКВД тривають і сьогодні. Окупувавши Крим і частину Донбасу, Росія провадить на цих територіях масові репресії. Убивства, зникнення людей, арешти, несправедливі суди та жорстокі тортури стали там повсякденним явищем. Жертвою переслідувань у Криму стала ціла нація – кримські татари, корінний народ півострова. Ця політика стала продовженням злочину депортації кримськотатарського народу 1944 року. Особливу увагу всього світу мають привертати непоодинокі випадки політичних переслідувань в Росії тих, хто бореться за встановлення історичної справедливості. Так 22 липня цього року за сфабрикованими звинувачуваннями було засуджено до трьох з половиною років ув’язнення відомого історика та правозахисника Юрія Дмитрієва, який власне й відкрив усьому світові правду про репресії в урочищі Сандармох. Саме тридцятилітня діяльність Дмитрієва з викриття злочинів радянського режиму під час Великого терору і стала справжньою причиною його переслідувань", - заявили в МЗС.

Дипвідомство звернулося до світової спільноти із закликом не ігнорувати факти порушень прав людини і реабілітацію Сталіна у РФ.

"Міжнародна спільнота не має права заплющувати очі на такі кричущі порушення прав людини в Росії, на згортання демократії, реабілітацію Сталіна та цензурування історії. Адже сталінський дух необхідний нинішньому керівництву Кремля для того, щоб забезпечити собі необмежену владу, а також реалізувати свої агресивні плани відродження російської імперії", - заявили в МЗС.

  • Нагадаємо, у РФ історика і правозахисника, дослідника розправ сталінського режиму в урочищі Сандармох Юрія Дмитрієва звинуватили у сексуальних злочинах. На захист Дмитрієва виступили науковці та митці як у Росії, так і за її межами, в тому числі українська письменниця Оксана Забужко. Прихильники Дмитрієва заявляють, що справу проти нього сфабрикували через дослідження ним історичних фактів, які ускладнюють політику Кремля щодо радянського минулого.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

25 вересня, 2020 п'ятниця

25 вересня, 2020 п'ятниця

24 вересня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати