live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Резніков про українську стратегію щодо Донбасу: економічно розвивати підконтрольні території


фото: 24nv
Віцепрем'єр з питань реінтеграції окупованих територій Олексій Резніков анонсував економічну програму розвитку підконтрольного Донбасу

Про це віцепрем'єр-міністр України Олексій Резніков повідомив у статті для Atlantic Council.

Резныков у статті оголосив про нову економічну стратегію розвитку для сходу України. При цьому основна увага в ній приділяється розвитку тих частин Донецької і Луганської областей, які перебувають під контролем держави.

"Цей підхід, мабуть, найкраще можна описати як український підхід до поняття "особливий статус" для регіону з метою зміни інвестиційного клімату та впровадження нової економічної моделі на регіональному рівні", - зазначив Резніков.

На його думку, є всі підстави вважати, що на Донбас можна залучити масштабні інвестиції. В рамках створення особливого інвестиційного режиму на підконтрольній частини Донбасу можуть поширити правила міжнародного комерційного арбітражу. Крім того, Україна має взяти на себе частину страхового тягаря від військових і політичних ризиків.

"Щоб зробити цей підхід стійким, ми плануємо створити спеціальний фонд для заохочення і підтримки інвестицій, а не лише покладатися на допомогу донорів", - наголосив віцепрем'єр.

Він також додав, що на сьомий рік війни російська інтерпретація "особливого статусу" Донбасу неприйнятна.

"Замість того, щоб допомагати вирішенню конфлікту, Москва робить ставку на прискорення розпаду України. Чим раніше відмовляться від цієї тупикової моделі, тим краще... На відміну від деструктивного бачення Кремля, мета України щодо створення нового економічного початку для Донецької та Луганської областей зміцнить українську єдність", - підкреслив віце-прем'єр.

"Ми очікуємо, що у вересні буде представлено дорожню карту розвитку економіки Донбасу до Кабінету Міністрів. Потім потрібно приблизно шість місяців, щоб підготувати необхідні законопроекти. Для цього знадобиться експертний внесок. В ідеалі цей внесок буде безпосередньо від потенційних майбутніх інвесторів", - відзначив урядовець.

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо

 

новини партнерів

19 вересня, 2020 субота

18 вересня, 2020 п'ятниця

19 вересня, 2020 субота

18 вересня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати