Американська розвідка: Китай не бажає переобрання Трампа, а Росія проти перемоги Байдена


фото: Florida Politcs
Китайська Народна Республіка висловлює невдоволення з приводу можливого другого президентського терміну чинного глави Сполучених Штатів Америки, кандидата від республіканців Дональда Трампа. Російська Федерація, своєю чергою, у публічному просторі робить все для недопущення перемоги на виборах кандидата від демократів Джо Байдена

Про це йдеться у пресрелізі офісу директора Національної контрозвідки й розвідки Вільяма Еваніни, опублікованому на його офіційному сайті, передає Еспресо.TV.

"Ми вважаємо, що Китай вважає за краще, щоб президент Трамп, якого Пекін вважає непередбачуваним, не переміг завдяки переобранню", - зазначають американські спецслужби.

Про це, на їхню думку, зокрема, свідчить те, як Китай розширює свої зусилля з метою для формування політичного середовища в США, тиску на політичних діячів, чиї дії, як він вважає, не відповідають інтересам Китаю.

"Його (Китаю - ред.) публічна риторика за останні кілька місяців стає все більш критичною щодо відповіді поточної (президентської - ред.) адміністрації на COVID-19, закриття консульства Х'юстона Китаю та дій з інших питань. Наприклад, вона жорстоко критикує заяви та дії Адміністрації щодо Гонконгу, компанії TikTok, правового статусу Південно-Китайського моря та намагання Китаю домінувати на ринку 5G. Пекін визнає, що всі ці зусилля можуть вплинути на президентську гонку", - зазначає пресслужба Еваніни.

Один великий абзац у документі присвячено тактиці Росії. При цьому в нього згадується названий "проросійським" народний депутат України Андрій Деркач.

"Ми вважаємо, що Росія застосовує низку заходів щоб передусім зневажити колишнього віцепрезидента Байдена і те, що вона вважає антиросійським "істеблішментом". Це узгоджується з публічною критикою Москви відносно нього, коли він був віцепрезидентом, через його роль у політиці адміністрації Обами щодо України та підтримку антипутінської опозиції всередині Росії. Наприклад, проросійський український парламентарій Андрій Деркач розповсюджує претензії щодо корупції - у тому числі через оприлюднення протікаючих телефонних дзвінків - аби підірвати кандидатуру колишнього віце-президента Байдена та Демократичну партію. Деякі дійові особи, пов'язані з Кремлем, також прагнуть посилити кандидатуру президента Трампа в соціальних мережах і на російському телебаченні", - наголошується у пресрелізі.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

16 січня, 2021 субота

15 січня, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати