live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У підземеллях Львова показали перетворення первісних вірувань у світові релігії


фото: Львівський музей історії релігії
"Внутрішні землі" створив відеохудожник Олександр Дірдовський

У підземеллях колишнього Домініканського монастиря у Львові (що є частиною Львівського музею історії релігії) відкрили відеоінсталяцію "Внутрішні землі" відомого українського режисера, оператора, автора сценаріїв, фото- і відеохудожника Олександра Дірдовського, передає "Еспресо.Захід".

Як акцентує наукова співробітниця музею Олена Малюга, мова про культурні імпульси поколінь, які передаються в ефір  через побутові та сакральні предмети, дрібні фігурки та монументальні пам’ятники і навіть сучасний парадокс форм.

"На стінах підземелля  розгортаються безмежні рухливі галактики. З космічного пилу, з метеора, з непроявленого світу в проявлений, через воду і вогонь до нас летять, розростаючись до неймовірних масштабів, перетворюючись та видозмінюючись скіфські ідоли, боги й богині, трипільські глеки та біноклі, візерунчасті тарелі", – говорить Олена Малюга.

"Відеоінсталяції у музейних стінах  – це типова практика західноєвропейських музеїв, – ділиться враженнями з Еспресо. Захід директор Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові  Михайло Кобрин, – особливо тих, які мають просторі приміщення. Такі інтерактивні речі дуже пожвавлюють думку. Те, що запропонував зараз до огляду музей історії релігії – дуже емоційне, яскраве і динамічне. Представлена відеоінсталяція через музику та зображення занурює у первісні вірування, які еволюціонують і визрівають у національні, а потім світові релігії. І це вражає". 

Михайло Кобрин також зауважив, що ця відеоінсталяція надихнула його і його команду – попри те, що просторих приміщень у них геть нема – оці сучасні підходи застосувати і в себе".

 Зауважимо, що Олександр Дірдовський є автором фільму "Інакші" про унікальних людей, що існують поза системою: пацієнтів психіатричних клінік, міських божевільних та просто особливих людей. 

 

новини партнерів

21 вересня, 2020 понеділок

21 вересня, 2020 понеділок

20 вересня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати