На Львівщині розгортають лікарні "другої хвилі", які прийматимуть пацієнтів з Covid-19

Лікарні "першої" заповнені більш як на половину

У понеділок, 10 серпня на засіданні обласної комісії з питань ТЕБ і НС було запропоновано включити ще 13 медзакладів області до переліку госпітальних баз, які надаватимуть медичну допомогу пацієнтам з ознаками гострого респіраторного захворювання, спричиненого Covid-19. Про це "Еспресо.Захід" повідомили у пресслужбі Львівської ОДА.

Як розповів у коментарі "Еспресо.Захід" директор Департаменту охорони здоров'я ЛОДА Орест Чемерис, готуватися до надання допомоги хворим з Covid-19 ці заклади почали ще з кінця травня-початку червня – на випадок, якщо захворюваність почне стрімко зростати і в опорних лікарнях не вистачатиме місць, щоб прийняти всіх хворих, стан яких вимагатиме лікування в умовах стаціонару. 

"Як відомо, Covid-19 ускладнюється пневмоніями, зокрема тими, які вимагають кисневої підтримки, тому керівництву цих медзакладів було дано доручення налагодити кисневі станції, розвести кисневі точки. Тобто ці госпітальні бази підготувалися, але не були введені в дію. Якщо у цьому виникне потреба, швидко розпочнуть роботу", – зазначив Орест Чемерис і додав, що минулої п'ятниці у перелік (тих медзакладів, які вже зараз почнуть приймати пацієнтів з "ковідом". – Авт.) було внесено Жидачівську ЦЛР, а з наступного тижня буде внесено також Буську ЦЛР.  

"Зі суботи активно працюємо над облаштуванням корпусу, де проходитимуть лікування "ковідні" хворі. Це – окрема будівля на два поверхи, де розташовується терапевтичне і неврологічне відділення, а також деякі інші служби. Мусимо всіх їх тимчасово відселити – повідомила в коментарі "Еспресо.Захід" директор КНП "Жидачівська центральна районна лікарня" Людмила Яремцьо. – Опорні лікарні (Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня, госпіталь у Винниках, 8-ма міська лікарня міста Львова та Центр легеневого здоров'я. – Авт.) на підготовку мали цілий місяць. Про те, що наша лікарня стане медзакладом "другої хвилі", дізналися лише минулого тижня, а офіційний документ отримали сьогодні. Ми навіть ще не законтрактовані з Національною службою здоров'я України. Але зробимо все від нас залежне, щоб почати приймати пацієнтів з Covid-19 якомога швидше. Коли це трапиться:  у четвер, п'ятницю, на початку наступного тижня – зараз важко сказати. До нас уже телефонують і питають, коли можна приїхати, тож готуємося до лавини хворих. У нас є пацієнти з тривало гарячковими пневмоніями. Надаємо їм всю необхідну медичну допомогу та в обов'язковому порядку проводимо ПЛР-тестування на Covid-19. Є хворі з важким перебігом захворювання, але таких, які потребували б підключення до апарату ШВЛ, на щастя, немає".

Епідситуація в регіоні продовжує погіршуватися. За минулу добу у Львівській області виявлено 130 нових випадків. Від початку пандемії діагноз Covid-19 підтверджено у 10 981 жителя Львівщини.

Завантаженість ліжок у закладах охорони здоров'я, які приймають пацієнтів з підтвердженим випадком Covid-19 на понад 50% – один із критеріїв, за яким регіон визнається як регіон зі значним поширенням Covid-19. За даними МОЗ, станом на 10 серпня завантаженість лікарень, які приймають хворих з коронавірусом у Львівській області, становить 52,4% (за норми менш ніж 50%). Більшу завантаженість ліжок у лікарнях "першої хвилі" демонструє лише Чернівецька область (55,6%). За минулу добу там також виявлено понад 100 нових випадків захворювання (діагноз підтвердили у 108 осіб).

За рівнем епідемічної небезпеки, який встановлюється за результатом оцінки епідемічних показників і визначається рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на мапі Львівщини наразі відсутні "червоні" зони, які передбачають відновлення строгих карантинних обмежень, зокрема припинення роботи громадського транспорту, відвідування закладів освіти, діяльності торгово-розважальних центрів, кафе і ресторанів. Як повідомляє пресслужба ЛОДА з посиланням на заступника голови обласної державної адміністрації, першого заступника голови обласної комісії з питань ТБ та НС Тараса Греня, Львів і три райони області – Пустомитівський, Перемишлянський і Миколаївський – перебувають у "помаранчевій" зоні. Кам'янко-Бузький, Жовківський та Яворівський – у "жовтій". Усі інші райони – в "зеленій".