"Музика в старому Львові" таки буде

VII Міжнародний музичний фестиваль розпочнеться у місті Лева 15 серпня

15 серпня у місті Лева відкриється VII Міжнародний музичний фестиваль "Музика в старому Львові", який триватиме до 30 серпня. Фестиваль представить вісім подій, покликаних продемонструвати різноплановість та унікальність музичної культури міста, для якого ще з княжих часів музика була невід’ємною його частиною.

Йдеться про те, щоби – попри карантин (хоча й з дотриманням усіх обов’язкових приписів) – вкотре показати Львів як місто з особливим архітектурно-історичним ландшафтом, пам'ятками європейської культури та історії, традиціями, інтерактивними ідеями та креативними реаліями. Адже традиційно концерти відбуваються не тільки у концертних залах, а й у храмах, на площах та інших несподіваних майданчиках. 

Як розповів "Еспресо.Захід" засновник фестивалю, головний диригент та художній керівник Академічного камерного оркестру "Віртуози Львова", народний артист України Сергій Бурко, з огляду на вимоги часу, частина подій транслюватиметься онлайн.  Оскільки львівський фестиваль від початку має постійного партнера – фестиваль "Музика в старому Кракові" під орудою Станіслава Галонського,  то йдеться не тільки про активний обмін досвідом, а й про популяризацію української музики та українських виконавців у Європі. Цікаво, що засноване ще 1976 року у Польщі ідеологічно схоже дійство, тільки на ґрунті столиці Малопольського воєводства – в минулому столиці держави та місця коронацій – теж традиційно відбувається у ті дні, що й українська подія.

На офіційному YouTube-каналі Львівської національної філармонії будуть транслюватися не лише львівські, а й краківські концерти.

"Час поставив нас у нові реалії, – каже Сергій Бурко. – Цей рік – це рік 25-річчя для мого оркестру "Віртуози Львова". У травні ми мали мати великий концерт з цієї нагоди, але все зсунулося спочатку на літо, а тепер на вересень. І люди квитків не здали – очікують, що на концерт таки зможуть потрапити. Як на мене, така ознака  дуже важлива: без живої музики людина не може".

Фестиваль "Музика в старому Львові" розпочнеться на площі біля Собору святого Юра святковим концертом Академічного камерного оркестру "Віртуози Львова", приуроченого двом пам’ятним датам – 100-річчю від дня народження Кароля Войтили, більш відомого світові як Папа Римський Іван Павло ІІ, та 155-річчю від дня народження митрополита Андрея Шептицького. Інакше кажучи, людям, котрі не лише були реформаторами церкви, а й чимало зробили для культури. Цікаво, що наступного дня "Віртуози Львова" виступлять у церквах сіл, із якими сторінки життя Івана Павла ІІ та Андрея Шептицького були пов’язані – у Віжомлі та Прилбичах Яворівського району на Львівщині.  

Пізніше "Віртуози Львова" із концертом "Панорама старого міста" виступлять на оглядовому майданчику  готелю "RIUS". Квінтет  духових інструментів "Lemberger Gold Brass" представить святкову програму на подвір’ї Палацу Потоцьких. Єдиний цього року іногородній музикант, лауреат міжнародних конкурсів  – киянин Михайло Гончаров дасть сольний концерт у колишній трапезній Домініканського собору. А завершиться фестиваль у Львівській національній філармонії подією "Шляхетне бароко".