"Не була адекватно перевірена": МОЗ Німеччини заявило про скептичне ставлення до російської вакцини від COVID-19

У МОЗ Німеччини висловлюють скептичне ставлення щодо російської вакцини проти COVID-19, адже непрозорість російських розробників і чиновників не дає можливості судити про надійність препарату

Про це міністр охорони здоров’я ФРН Єнс Шпан заявив в інтерв’ю Німецькому радіо.

"Я дуже скептично ставлюсь до того, що відбувається, у цьому питанні, в Росії. Я був би радий, якби у нас була хороша перша вакцина, але виходячи з того, що ми знаємо, і це є основною проблемою, наші російські колеги дають нам дуже мало інформації, а тут (в Європі) вона не була адекватно перевірена", - зауважив Шпан.

Він наголосив, відомо лише, що не було проведено досліджень третьої фази, тобто широких клінічних випробувань з тисячами досліджуваних. Тому такий підхід може бути небезпечним, якщо починати занадто рано вакцинувати мільйони, якщо не мільярди людей, адже якщо щось піде не так, це може бути смертельним для тих, хто отримає щеплення.

Для того, щоб мати впевненість у такій вакцині, дуже важливо ретельно провести дослідження навіть в умовах пандемії, зробити відповідні тести і, перш за все, оприлюднити їх, - підкреслив Шпан.

Він зауважив, що "йдеться не про те, щоб бути першим будь що, а про те, щоб мати ефективну, перевірену і тому безпечну вакцину".

У самій Німеччині результатів випробування вакцини очікують до кінця року, масове виробництво - у середині наступного.

  • Головний національний експерт США з інфекційних захворювань Ентоні Фаучі заявив про сумніви щодо заяви Росії про наявність у неї вакцини, готової до використання в боротьбі з коронавірусом.
  • Всесвітня організація охорони здоров’я стримано висловилася про реєстрацію в Росії вакцини проти коронавірусу. Там зазначили, що "передкваліфікація" будь-якої вакцини передбачає, що всі дані щодо її безпеки і дієвості повинні перевірятися "неухильно точно".
  • Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що РФ досі не провела третьої фази випробувань свого препарату, що дозволяє визначити його безпечність та ефективність.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

6 березня, 2021 субота

5 березня, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати