live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Трейдер Ахметова збільшив чистий прибуток в 14 разів за часів уряду "дтеківця" Шмигаля, - "Наші гроші"


фото: glavcom
Трейдер ТОВ "Д.Трейдінг" у першому півріччі 2020 року отримав чистий прибуток 817 млн грн., що в 14 разів більше від показника на кінець 2019 року

Про це йдеться в фінансовій звітності "Д.Трейдінг", яка є в розпорядженні "Наших грошей" (скачати balans  та finrez).

Зі звіту випливає, що за попередній звітній період прибуток трейдера електроенергії групи ДТЕК – "Д.Трейдінг" склав 57,59 млн грн.

Чистий валовий прибуток за півріччя склав 1,61 млрд грн. Це в 20 разів більше, ніж в минулому звітному періоді, коли валовий прибуток склав 80,45 млн грн.

Фінансовий результат до оподаткування склав 871 млн грн., що краще показника попереднього періоду в 15 разів. Тоді цей показник складав 57, 59 млн грн.

У цей період собівартість продукції зменшилася майже вдвічі.

Нагадаємо, ТОВ "Д.Трейдінг" експортує електроенергію з Бурштинського енергоострову, монополістом на виробіток є ТЕС компанії "ДТЕК Західенерго" Ріната Ахметова. Найбільшою з них є Бурштинська ТЕС, в 2018-2019 роках її директором був Денис Шмигаль. У березні 2020 року парламент призначив Шмигаля прем’єр-міністром. Бурштинська ТЕС разом з Добротвірською ТЕС були замішані в схемі, коли  спочатку дорого продавали свою електроенергію "Енергоринку", а потім дешево викуповували ї назад по ціні оптового ринку для цілей продажу за кордон.

В червні 2020 року Антимонопольний комітет повідомив про завершення розслідування справи проти "ДТЕК Західенерго" щодо цінових зловживань в Бурштинському енергоострові. Мова йшла про події липня – жовтня 2019 року, коли за даними АМКУ "ДТЕК Західенерго", використовуючи можливості, що надає останньому контроль 90% ринку, продавала електроенергію для західних областей України за штучно завищеною ціною.

На початку липня за ініціативи Міненерго державне "Центренерго" відмовилося від закупівлі газу на користь кам’яного вугілля. Після цього ДТЕК вивів з простою шахти, які були зупинені декілька місяців тому нібито через "системну кризу в енергетичній галузі України".

Водночас, у компанії ДТЕК заявили "Еспресо", що публікація про фінансові результати компанії на сайті "Наші Гроші" 13 серпня 2020 року має ознаки навмисних маніпуляцій, спотвореної аналітики і некомпетентних трактувань інформації.

"Порівняння результатів діяльності компанії за перше півріччя 2020 року з аналогічним періодом минулого року некоректно, тому що компанія Д.Трейдінг почала вести повноцінну операційну діяльність з другої половини 2019 року, після запуску нового ринку електроенергії в липні 2019 року. Журналісти видання "Наші гроші" вказують на зменшення собівартості в 2 рази, що також не відповідає дійсності. Собівартість Д.Трейдінг за перше півріччя 2020 року порівняно з першим півріччям 2019 року зросла в 6 разів. В цілому рентабельність діяльності Д.Трейдінг в 1 півріччі 2020 року склала близько 2,8%, що відповідає практиці роботи трейдингових компаній на європейських енергетичних ринках. Компанія Д.Трейдінг вважає неприпустимим будь-які публікації на адресу учасників ринку, які грунтуються на поширенні маніпулятивної і некомпетентної інформації. Д.Трейдінг орієнтується на найвищі стандарти професіоналізму та бізнес етики. Компанія відкрита до співпраці із засобами масової інформації з очікуванням, що професійні медійні ресурси України теж будуть орієнтуватися в своїй діяльності на європейські стандарти журналістськоъ професії. Компанія Д.Трейдінг також звертає увагу, що використання третьою стороною, в даному випадку сайтом "Наші гроші", фінансової інформації без посилання на джерело та без згоди компанії є порушенням закону України", - йдеться у повідомленні.

Все по темі

новини партнерів

18 вересня, 2020 п'ятниця

18 вересня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати