.

Компанія Ахметова викупила відібране у "Нафтогазу" родовище за 650 мільйонів


фото: ukrinform
Компанія "Нафтогазгеорозвідка", що входить в ДТЕК Ріната Ахметова, стала переможцем аукціону на вивчення, дослідно-промислову розробку і видобуток нафти, газу і конденсату на Будищансько-Чутівській площі в Полтавській області строком на 20 років за ціною 650,5 млн грн

Про це йдеться в результатах торгів на майданчику Prozorro.Sale, передає БізнесЦензор

Аукціон організовано Держслужбою геології і надр (Госгеонадра). Кінцева ставка ДТЕК становить 650,5 млн грн, що на 0,5 млн грн більше кінцевої ставки державного "Укргазвидобування" (входить до групи "Нафтогаз"). Початкова ціна продажу лота була 81,56 млн грн.

Всього в аукціоні брали участь п'ять компаній. Серед них:

  • ПрАТ "Укрнафтобуріння" Ігоря Коломойського, Віталія Хомутинника і Павла Фукса.
  • ТОВ "Індепендент Енерджі Сервісез", яка належить британській "Юкрейн Індепендент Енерджі Лімітед".
  • ТОВ "Регал Петролеум Корпорейшн (Юкрейн) Лімітед" Вадима Новинського.
  • АТ "Укргазвидобування", яка входить до держкомпанії НАК "Натфогаз України"
  • ТОВ "Нафтогазгеорозвідка", яка входить до ДТЕК Ріната Ахметова.
  • В описі лота вказано, що вартість геологічної інформації становить 6,89 млн грн (з ПДВ). Вартість пакета аукціонної документації - 72,55 тис. грн (з ПДВ).
  • Після аукціону в прес-службі НАК "Нафтогаз України" нагадали, що Держгеонадр видала наказ, що послужив підставою для скасування спецдозволу державної компанії на зазначену ділянку в 2017 році на підставі рішення Полтавської обласної ради.

На думку "Нафтогазу", такі дії Держгеонадр були не обґрунтовані, а рішення облради не містить ніяких підтверджуючих документів, а базується "на упереджених зверненнях окремих депутатів". У зв'язку з цим НАК продовжить оскаржувати рішення Держгеонадр в судах.

За даними компанії, в 2011-2016 роках державна компанія інвестувала в освоєння цієї площі понад 750 млн грн.

Зокрема, на Будищансько-Чутівській ділянці "Нафтогаз" виконав комплекс 3D-сейсморозвідувальних, гравіметричних, магнітометричних, геохімічних досліджень, провів комплексну переобробку і переінтерпретацію всіх наявних матеріалів, пробурив три продуктивні свердловини, які відкрили три родовища.

Крім того, компанія побудувала комплексні цифрові гідродинамічні моделі відкритих родовищ і отримала підтвердження оцінки запасів відкритих родовищ за системою SPE-PRMS.

Будищансько-Чутівська площа нафтогазоносних надр розташована на території Чутівського та Полтавського районів Полтавської області. Обласний центр Полтава знаходиться в 15 км на північний захід від площі.

Види корисних копалин: нафта, природний газ, конденсат. Вид користування надрами та строк, на який надається дозвіл: геологічне вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислова розробка родовищ з подальшим видобуванням нафти, газу (промислова розробка родовищ), 20 років.

новини партнерів

5 грудня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати