Після реструктуризації боргів ФГВФО: НБУ планує збільшити суму гарантованого державою вкладу до 600 тис. грн

Рада з фінансової стабільності Національного банку України схвалила план реструктуризації боргів Фонду гарантування вкладів до кінця 2021 року, виконання якого дозволить підвищити суми гарантованих державої вкладів до 600 тис. грн з 200 тис. грн

Про це повідомила пресслужба НБУ.

Згідно з повідомленням, Рада з фінансової стабільності схвалила План реструктуризації боргів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) до кінця 2021 року.

"Підтриманий Радою сценарій дасть змогу перейти до підвищення суми гарантованих державою вкладів до 600 тис. грн після здійснення реструктуризації зазначених боргових зобов'язань Фонду. Для імплементації цієї рекомендації необхідно внести відповідні зміни до законодавства", - йдеться у повідомленні.

За інформацією НБУ щодо фінансової стійкості ФГВФО було констатовано, що для вчасних та повних виплат вкладникам неплатоспроможних банків ФГВФО змушений був залучати кредити від уряду та НБУ. 

Так, за даними Нацбанку, на сьогодні заборгованість ФГВФО за номіналом векселів перед урядом становить 48,1 млн грн та відсотки за цими показниками, що мають бути погашені до 2031 року. Крім того, після значних виплат вкладникам у 2015-2017 роках ФГВФО змушений спрямовувати на погашення цих боргів наявні кошти, які мали б забезпечувати стабільність системи гарантування вкладів.

У пресслужбі зазначили, що Рада з фінстабільності рекомендувала ФГВФО конвертувати поточні зобов'язання перед урядом майбутніх процентних платежів в умовні зобов'язання. При цьому заборгованість Фонду в частині нарахованих відсотків за векселями буде погашатися за рахунок коштів, стягнутих з колишніх власників неплатоспроможних банків та пов'язаних з ними осіб. Також заборгованість погашатиметься за рахунок коштів, що надійдуть до Фонду як кредитора за виплачені ним гарантовані суми вкладникам.

Погашення заборгованості в частині номіналу векселів планується здійснювати за рахунок накопичених надлишкових коштів ФГВФО, які перевищують необхідну для виконання ним своїх функцій суму, та не є нижчою 2,5% від загальної гарантованої суми вкладів.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb