Проковтнула 36 магнітних кульок: у львівському ОХМАТДИТі успішно прооперували дворічну дівчинку


фото: zaxid.net
На Львівщині хірурги дістали з органів травлення дворічної дівчинки 27 магнітних кульок з конструктора. Решта кульок вийшли через кишківник

Про це заявив черговий дитячий хірург ОХМАТДИТу Олег Содома у коментарі Еспресо.Захід.

Дворічна дитина з Дрогобицького району на Львівщині потрапила до Львівської обласної дитячої лікарні ОХМАТДИТ у суботу, 6 вересня: дівчинка проковтнула 36 магнітних кульок.

"Дівчинці 2 роки 7 місяців. До нас вона поступила з нудотою і блювотою з районної лікарні. У її тілі з допомогою ендоскопа ми нарахували аж 27 магнітних кульок з популярного дитячого конструктора. Проковтнула вона їх ще попереднього дня, у п’ятницю. Проте зізналася батькам аж наступного дня. Кульки мали діаметр 4 мм. Лише 9 кульок пройшли до кишківника, а решта 27 треба було діставати хірургічним способом", – зазначив Содома.

За його словами, магнітні кульки  у шлунку дитини небезпечні тим, що вони збиваються докупи у деформовану петлю, яка не дає їм пройти далі у кишківник. Крім того, кульки у шлунку дівчинки утворили сильне магнітне поле. Діставати їх треба було негайно, тож медики залучили до процесу авторитетного лікаря-ендоскопіста з Чорнобильської лікарні Олега Кочеркевича.

До операційної бригади, крім Олега Содоми, увійшли дитячий хірург ОХМАТДИТу Оксана Горбач і анестезіолог Володимир Міщук.

"Ендоскопічно дістати кульки можна, доки вони ще у шлунку. Якщо б кульки потрапили з їжею у кишківник, то наслідки були б серйозними. З кишківника ендоскопом дістати їх майже неможливо, та й вони могли б травмувати органи травлення дитини. У такому випадку довелося б зробити відкриту операцію через живіт", - зауважив лікар.

Зі слів Олега Содоми, його маленькій пацієнтці пощастило – її батьки вчасно звернулися за допомогою, тож кульки вдалося витягнути. Щоправда, не відразу. Вони не дуже піддавали інструментам.

"Ми заручилися підтримкою дуже досвідченого ендоскопіста Олега Кочеркевича і завдяки його майстерності нам вдалося все дістати", – сказав він.

Операція тривала близько години. Решту магнітних кульок без проблем вийшли через кишківник. Дівчинку уже виписали додому, почувається вона добре.

Це не перший такий випадок у практиці хірургів ОХМАТДИТу. Сюди часто госпіталізують дітей, які ковтнули батарейки від пульта чи ліхтарика, гідрогелеві кульки.

"Випадки, коли дитина ковтає сторонні предмети, часті у родині, де є старші діти. У випадку цієї дівчинки з Дрогобиччини так і було – у неї старші братики-сестрички. Власне, конструктор цей призначений для дітей віком від восьми років, малеча бавилася ним без нагляду дорослих і тому так сталося. Нагадую батькам, що іграшки для дітей мають відповідати їх віку і не варто залишати маленьких дітей без нагляду", – додав Содома. 

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

2 грудня, 2020 середа

2 грудня, 2020 середа

1 грудня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати