.

Microsoft заявила про втручання у виборчий процес у США хакерів із Росії, Китаю та Ірану


фото: ukrinform
Корпорація Microsof попередила, що в президентські вибори в США вже намагаються втручатися групи кіберзлочинців з Росії, Китаю та Ірану. Ті ж організації були причетні до втручання у вибори в 2016 році

Відповідну заяву опубліковано на сайті компанії.

Як уточнюється, атаки хакерів робилися як проти штабу і пов’язаних з ним людей президента Дональда Трампа, так і проти команди його суперника Джо Байдена.

"Зарубіжні групи впливу посилили діяльність щодо втручання у вибори 2020 року, як і передбачалося", - йдеться в повідомленні.

За даними Microsoft у вибори президента в США втручаються три групи:

  • російська група Стронцій, яка здійснила кібератаки проти понад 200 фізичних і юридичних осіб, в тому числі політичних кампаній, лобістських груп і політичних консультантів;
  • китайська група Цирконій, яка здійснювала атаки проти ключових осіб передвиборчого процесу в США, зокрема людей, пов’язаних з Джо Байденом, а також лідерів думки з різних країн світу;
  • іранська група Фосфор, яка здійснювала атаки проти особистих акаунтів людей, пов’язаних з передвиборчою кампанією Дональда Трампа.

За даними компанії, всі ці угруповання намагалися вплинути на вибори президента США і в 2016 році. При цьому деякі з них, наприклад російський Стронцій, вдосконалили свою тактику, включивши в свій арсенал нові інструменти розвідки і нові методи для приховування операцій, багато з яких хакерам вдалося автоматизувати.

Читайте також: Російські хакери намагалися зламати компанію, що працює з Байденом, - Reuters    

На думку Microsoft, американський уряд має посилити протидію зовнішнім кібератакам.

"Ми розкриваємо ці атаки, тому що вважаємо, що світу важливо знати про загрози демократичному процесу. Важливо, щоб кожен, хто долучився до демократичних процесів у світі прямо або побічно знав про ці загрози і вживав заходів для власного захисту як на особистому, так і на професійному рівні", - йдеться в заяві Microsoft.

У компанії запевнили, що "більшість цих атак було виявлено та зупинено засобами безпеки, вбудованими в наші продукти", а об'єкти атак отримали повідомлення.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

5 грудня, 2020 субота

4 грудня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати