live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Вибори не були ані вільними, ані чесними": Рада ухвалила заяву щодо ситуації в Білорусі


фото: rada.gov.ua
15 вересня Верховна Рада України офіційно визнала президентські вибори в Білорусі сфальсифікованими

Про це повідомляє Еспресо.TV.

Постановою №3053а Верховна Рада України затвердила заяву щодо ситуації в Республіці Білорусь і доручила голові ВР Дмитру Разумкову забезпечити невідкладне направлення тексту документу до парламентів іноземних держав та міжнародних парламентських організацій.

У тексті заяви сказано, що Верховна Рада України вважає президентські вибори в Білорусі "ані вільними, ані чесними".

"Вибори пройшли в умовах цілковитої відсутності змагальності між кандидатами, вільних ЗМІ, а також авторитетних спостерігачів від міжнародних організацій, таких як ОБСЄ, Рада Європи", - йдеться в позиції українського парламенту.

"Усе це дає підстави вважати, що офіційно оприлюднені результати виборів Президента РБ не відображають реального волевиявлення білоруських громадян», - сказано в документі. Верховна Рада України також засудила застосування надмірної сили й жорстокості з боку правоохоронних органів Білорусі.

ВРУ вимагає звільнення всіх без винятку затриманих, які вийшли на вулиці міст показати свою незгоду з діями офіційної влади та мають власну альтернативну думку.

Також Рада рішуче засуджує та вважає неприйнятним незаконні затримання українських громадян.

"Ми будемо всіма законними засобами захищати їхні права та інтереси", - йдеться у заяві.

Україна рішуче відкидає звинувачення білоруської сторони в причетності до дестабілізації ситуації в Білорусі і вважає неприпустимим будь-які наміри залучити сили РФ та ОДКБ для врегулювання ситуації в Білорусі.

"Вважатимемо такий крок прямою загрозою для загальноєвропейської безпеки та безпеки України", -

Верховна Рада України закликала білоруську владу налагодити рівноправний діалог із білоруським суспільством для пошуку шляхів мирного виходу із сьогоднішньої кризи. Як один із варіантів вона пропонує:

"Нові вільні та демократичні вибори за участі незалежних міжнародних спостерігачів від провідних європейських інституцій".

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо

новини партнерів

30 вересня, 2020 середа

30 вересня, 2020 середа

29 вересня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати