live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Психічно не здоровий Лукашенко готовий не до поступок, а до ще більшої крові, - політолог


фото: YouTube
На думку білоруського політолога Павла Усова (Варшава, Польща), ставлення Олександра Лукашенка до Координаційної Ради, яка мала забезпечити перемовини між владою та опозицією й знайти мирні шляхи з гострої внутрішньополітичної кризи, свідчить про його неготовність до діалогу

Про це він заявив в етері щотижневої програми "Студія Захід" з Антоном Борковським, яка вийшла на Еспресо.TV.

"Справа в тому, що в цих умовах компроміс є просто неможливим. Це не пов'язано з тим, що цього компромісу не хоче білоруський народ або якісь суб'єкти політики. Проблема в тому, що жодного компромісу, жодного діалогу не хоче Лукашенко та його оточення. Це треба розуміти. Ми можемо закидати Лукашенка, як суспільство, пропозиціями з приводу компромісу, але він ігнорує. Він компромісонездатен, він угодонездатен. У нього основний пріоритет - це утримання влади й утримання влади силою. Він не визнає компромісів", - пояснив Усов.

"Те, що сталося з Координаційною Радою, з президією Координаційної Ради, це ясно показує. Усіх членів президії Координаційної Ради або заарештовано, або викинуто за межі країни. Про який компроміс може йти мова? Лукашенко не зробив жодного кроку, жодного не подав сигналу в плані готовності йти на компроміс", - зазначив він.

За словами Усова, в Білорусі тривають арешти, побиття, залякування та інші форми переслідування неугодних владі осіб. При цьому не порушено не одної кримінальної справи за фактом зловживання повноваженнями з боку силовиків.

Водночас дедалі більша кількість людей виходить на щотижневі протести під егідою опозиції.

"Це його (Лукашенко - ред.) дуже сильно дратує і напружує. Він не знає, як із цим боротися. Єдине, що він може, так це дати наказ ОМОНівцям або військовим розганяти цей протест. Але без крові з обох сторін не обійдеться. Це точно. Поки що, ми бачимо, білоруси в масі своїй не виступають за радикалізацію протестів... Білоруси ще не перейшли межу, за якою вони будут готові проливати кров супротивників", - підкреслив Усов.

Однак, як вважає політолог, "поступово білоруси переступають цю межу".

"Вже починають бити ОМОН, вже починають зривати з них маски, вже починають "тихарів" (співробітників зовнішнього спостереження МВС - ред.) гнати. Вже в мережах з'являється інформація про те, де хто живе, з тих, хто бив і катував. Так чи інакше на побутовому рівні це вже може перерости в акти насильства. Я цього не виключаю. Цього бояться самі силовики... Ще трошки і, якщо Лукашенко задіє в перспективі такі брутальні заходи, а іншого виходу у нього немає, то це, природньо, призведе до ескалації насильства і тоді вже мало не покажеться міліції і оточенню Лукашенка", - підсумував Усов.

Інакше ж діяти білоруський правитель, на думку експерта, не може, бо перебуває у важкому психічному стані, властивому нездоровій людині.

  • Нагадаємо, лікар Дмитро Щигельський, який свого часу діагностував у Олександра Лукашенка "мозаїчну психопатію", розповів про особливості людей з таким діагнозом.
  • Наразі Щигельський під іншим ім'ям мешкає у США, допомагає білоруській громаді та українським воїнам на Донбасі.

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо

новини партнерів

1 листопада, 2020 неділя

31 жовтня, 2020 субота

1 листопада, 2020 неділя

31 жовтня, 2020 субота

30 жовтня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати