У Раді пропонують карати за публічне заперечення окупації Росією територій України

У Верховній Раді зареєстрували законопроект, яким пропонується заборонити чиновникам та державним органам публічно висловлюватися щодо визнання законності окупації Росією

Документ зареєстрували в парламенті 23 вересня.

Ініціаторами законопроекту вказані 19 народних депутатів. Серед них 18 парламентарів є членами фракції “Слуга народу”, ще один - член фракції ВО “Батьківщина”.

У пояснювальній записці вказано, що законопроект передбачає заборону поширення публічних висловлювань, які містять ознаки визнання законності окупації РФ національними публічними діячами, органами держвлади та місцевого самоврядування.

Також у законопроекті йдеться про заборону участі державних діячів в урочистостях з нагоди відзначення офіційних державних свят РФ і взаємодії з незаконними органами, створеними на тимчасово окупованій території, органами державної влади та місцевого самоврядування РФ.

“Проектом також встановлюється заборона заперечення Голодомору 1932-1933 років в Україні, Голокосту і депортації кримських татар у 1944 році у відповідності з міжнародними актами ООН”, - йдеться у пояснювальній записці. 

За вищевказані порушення пропонується передбачити відповідальність. Однак яку саме, в законопроекті не йдеться. Вказано, що вид покарання регулюватиме інший закон.

  • Нагадаємо, наприкінці 2017 року нардепи від "Народного Фронту" зареєстрували законопроєкт №7354 щодо кримінальної відповідальності за заперечення факту воєнної агресії РФ проти України, проте в березні 2018 року його повернули на доопрацювання.
  • 14 вересня 2020 року нардепи від "Європейської Солідарності" зареєстрували законопроєкт №4087 встановлення відповідальності представників влади за публічне заперечення тимчасової окупації частини території України Росією, а також за порушення заборон щодо зв'язків і взаємодії з незаконними органами (посадовцями) на тимчасово окупованій території. Закнопроєкт станом на 24 вересня опрацьовують у комітеті.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

 

новини партнерів

26 лютого, 2021 п'ятниця

25 лютого, 2021 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати