live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Україна може скоротити частку імпорту скрапленого газу з Росії, але це довгий процес, — експерти

Скоротити частку скрапленого газу, яку наразі Україна імпортує з Російської Федерації, — можливо, але це повільний процес

Таку позицію висловили Олександр Сіренко, аналітик нафторинку, а також Олексій Дубовський, голова Біржового комітету Української енергетичної біржі, в ефірі програми Energo live з Олександром Морщавкою на телеканалі “Еспресо”.

“Але дуже стрімко наростити виробництво (скрапленого газу, — ред.) в Україні можна тільки на Кременчуцькому НПЗ шляхом збільшення переробки нафти. Але при переробці нафти нема куди дівати бензин, адже він не такий популярний в Україні, тож “Укртатнафта” наразі не може цього зробити”, — сказав Олександр Сіренко.

Він пояснив, що скраплений газ виготовляється переважно на родовищах, де видобувається газ та газовий конденсат.

За його словами, “декілька приватних видобувних компаній цим питанням вже зацікавилися; деякі проекти вже на виході”.

Олексій Дубовський висловився щодо можливої диференціації джерел постачання скрапленого газу.

“Коли ми 78% від обсягу ринку скрапленого газу імпортуємо — потрібно думати про енергетичну безпеку. Що стосується Білорусі та Казахстану — варто розуміти, що у Білорусі цей ресурс теж не безмежний, у Казахстану дорога логістика, і скраплений газ буде не таким дешевим (з Росії виходить дешевше)”, — зазначив Дубовський.

Він виступає за те, щоб підтримувати вітчизняних виробників та робити ставку на тенденцію до переходу на електроавтомобілі.

новини партнерів

27 жовтня, 2020 вівторок

27 жовтня, 2020 вівторок

26 жовтня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати