Китай побудував майже 400 таборів для "перевиховання", зокрема для уйгурів

Влада Китаю побудувала близько 400 таборів для так званого "перевиховання" меншин, зокрема уйгурів, боротьбою з якими вони займаються останні роки

Про це повідомляє The Guardian з посиланням на австралійський аналітичний центр ASPI.

Особливо активно табори будувались останні два роки. Як дослідили в ASPI, це суперечить твердженням офіційного Пекіну про згортання системи перевиховання. 

Розташовані табори на крайньому заході країни. Для утримання уйгурів та представників інших мусульманських менших там наразі діють 14 таборів. Деякі з них досі будуються. 

Вказану інформацію підтверджують супутникові знімки, які отримав аналітичний центр. 

З 2017 року ASPI виявив 380 центрів утримання під вартою, які працюють у всьому регіоні: від таборів утримання до тюрем. 

Попередні розслідування називали значно меншу кількість таких закладів. Аналітики припускають, що змогли знайти та ідентифікувати більшість закладів утримання під вартою. Під час дослідження центр спирався на свідчення осіб, яким вдалось покинути табори. Зазначається, що досить часто такі заклади розташовані біля промислових об’єктів, що може свідчити про використання примусової праці.

Уйгури - мусульмани тюркського походження, які проживають на північному заході Китаю. З 2018 року в ЗМІ почали з’являтися доповіді про переслідування цієї етнічної групи з боку китайської влади.

За оцінками правозахисних організацій, в провінції Сіньцзян понад мільйон уйгурів і представників інших мусульманських меншин перебувають у так званих "таборах для перевиховання", де їх примушують відмовитися від їхньої релігії, культури та мови.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb