Україна і Словаччина підписали угоду про відновлення регулярних польотів до Ужгорода


фото: president.gov.ua
Україна і Словаччина підписали угоду щодо відновлення повноцінної роботи аеропорту "Ужгород", а також меморандум про співробітництво країн у сфері комбінованих перевезень

Про це повідомила пресслужба Офісу президента.

"Сьогодні ми підписали угоду, яка усуне останні перешкоди й дозволить нам відновити регулярні польоти до міста Ужгород. Ця угода є насправді дуже важливою для мене. Це - один з інструментів, що дозволяє "зшити" Україну, відновивши авіаційний місток між Заходом і Сходом", - цитує пресслужба слова президента України Володимира Зеленського.

За словами Зеленського, наразі сторони мають завершити роботу над технічними питаннями для імплементації цієї угоди.

У пресслужбі зазначили, що підписання документу дасть змогу відновити повноцінне функціонування Міжнародного аеропорту "Ужгород" та зв'язати Закарпатську область авіаційним сполученням з іншими регіонами України, а також із закордоном.

Також зауважується, що в угоді враховано безпекові та оборонні аспекти, які випливають з членства Словацької Республіки в НАТО.

Крім того, додали у пресслужбі, міністр інфраструктури України Владислав Криклій і міністр транспорту та будівництва Словаччини Андрей Долежал підписали меморандум про співробітництво міністерств у сфері комбінованих перевезень у сполученні між Азією та Європейським Союзом через території України та Словаччини.

"Наші країни - це важливий транспортний міст, і наші спільні позиції будуть міцнішими, якщо ми створимо мультимодальні логістичні центри з обробки вантажів на згаданому маршруті", - зазначив Зеленський.

Зазначається, що документ сприятиме реалізації проєкту створення мультимодальних логістичних центрів (терміналів) в Україні та Словаччині з обробки вантажів на цьому маршруті, що в підсумку зміцнить стратегічну позицію двох держав як транспортного мосту між Заходом і Сходом.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

 

новини партнерів

21 січня, 2021 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати