live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

ViaCarpatia. "Фізична сила і сила духу повинні бути в гармонії", – Іван Андрусяк


фото: galychyna.if.ua
Сьогодні у рамках форуму ViaCarpatia відбулася дискусія на тему "Що дасть нам силу?"

Про це повідомляє "Еспресо.Захід".

Учасниками розмови стали Андрій Курков, Іван Андрусяк, Катерина Калитко, Ірина Старовойт, Тарас Прохасько та Ія Ківа.

Модерувала зустріч журналістка Тетяна Терен. 

"Учора в бібліотеці Іваничука була моя перша жива зустріч з маленькими читачами за час карантину. Бо під час було багато зустрічей, до прикладу, через зум. Та безпосередня комунікація з дитиною надзвичайно важлива. Ти мусиш відчувати, розуміти, як змінюється дитина кожен день, кожну хвилину, кожну секунду. Онлайн цього досягти неможливо.

У мене за цей час вийшло дві книги. Третя з'явиться наступного тижня. І за карантин я комунікував через платформи, якими користуються дорослі. І вчора я мав можливість спілкуватися із прекрасними дітками, читачами бібліотеки Романа Іваничука", – говорить Іван Андрусяк.

Письменник розповідає, що під час карантину переосмислити поняття сили йому допоміг Петро Шекерик-Доників: "Відновити професійне спілкування з читачами допоміг класик літератури. Зараз, через скільки часу, можна по-справжньому відкрити українську літературу. Петро Шекерик-Доників консультував Михайла Коцюбинського, коли той писав "Тіні забутих предків", спілкувався з Іваном Франком. У нього навіть переховувався справжній принц – Вільгельм Габсбург. І, попри приходи світів, він зміг заховати свій текст, роман "Дідо Иванчік", який знайшли на початку 90-х. Проблема в тому, що сучасний читач, навіть дуже інтелігентний, філолог, не зможе прочитати і все зрозуміти. Тому я зараз перекладаю і намагаюсь закінчити у жовтні. Це буде видання з паралельним текстом українською для кращого розуміння. У книзі одна з тем безпосередньо стосується нашої. Гуцульською сила передається двома словами – "моць" і "потеря". Це фізична сила і сила духу, які повинні бути в гармонії".

  • У рамках форуму "Via Carpatiа" відбулось вручення премії Станіслава Вінценза.
  • Директор Центру досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства, головний редактор видавництва "Дух і Літера"  Леонід Фінберг став третім лауреатом премії Станіслава Вінценза "За гуманістичне служіння та внесок у розвиток регіонів".

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо

новини партнерів

30 жовтня, 2020 п'ятниця

30 жовтня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати