Держсекретар США Помпео обговорив з грецьким прем'єром спроби Росії "захопити православну церкву"


фото: Reuters
29 вересня сторони обговорили енергобезпеку в регіоні, якій загрожує "Газпром", та залагодження грецько-турецького конфлікту щодо морських кордонів в Середземномор'ї

Про це держсекретар Сполучених Штатів Майк Помпео розповів журналістам під час свого візиту до Греції на острові Крит, передає "Голос Америки".

Помпео та прем'єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс у вівторок обговорили, як можна протистояти викликам, які становить Росія у регіоні:

“Ми з прем'єр-міністром погодились розглянути шляхи тіснішої співпраці, щоб подолати виклики, що становить Росія через діяльність, яка має шкідливий вплив, як-то - поширення дезінформації про пандемію та спроба захопити Православну церкву."

Зазначається, що Помпео прибув до Греції з дводенним візитом через посилення напруження в регіоні у зв'язку з суперечками щодо постачання енергоресурсів. Американський дипломат наголосив, що “Газпром” не може диктувати правила енергетичного ринку.

Читайте також: Конфлікт між Грецією і Туреччиною: Франція направила літаки в Середземне море

“В питаннях енергетики ми вчора мали чудову розмову. Я підтвердив підтримку США нинішніх зусиль Греції, щоб диверсифікувати енергетичні шляхи та поставки по всьому регіону. Вільний ринок повинен ухвалювати рішення щодо енергопостачання, а не російський “Газпром”, - розповів Помпео.

Водночас, Помпео закликав Грецію та Туреччину - союзників США у НАТО - продовжити переговори і якомога швидше врегулювати суперечку щодо морських кордонів у Східному Середземномор'ї. Обидві країни попередньо погодились відновити переговори щодо морських кордонів, втім не оголосили дату, коли це станеться.

Читайте також: "Пішов на***, Ердоган": президент Туреччини подав до суду на грецьку газету

“Ми сподіваємось, що ці переговори зможуть продовжитись у серйозному руслі”, - сказав Помпео.

Такожд Держсекретар обговорив також з грецькою стороною питання безпеки і звинуватив Росію у дестабілізації в Лівії.

“Наша співпраця у питаннях безпеки є особливо важливою в цей час, коли Росія продовжує дестабілізувати регіон, особливо в Лівії, де США закликають вивести всі іноземні військові сили, підтримати військову деескалацію і примирення в Лівії”, - наголосив він.

  • Нагадаємо, минулого року відносини між Грецією і Туреччиною загострилися через підписаний між Туреччиною і Лівією меморандум про взаєморозуміння щодо розмежування морських зон: турки заявили про спільний морський кордон з Лівією та таким чином стали претендувати на морські зони Кіпру та Греції.
  • 7 вересня на тлі загострення між Грецією та Туреччиною у турецьких ЗМІ з'явилась інформація про передислокацію частини турецьких танків із Сирії на грецький кордон. Водночас, грецій посилила морське патрулювання, заявивши, що це зумовлено зростаючим припливом нелегальних мігрантів
  • Того ж дня Греція заявила про порушення повітряного простору країни турецькими літаками: 14 турецьких літаків шість разів порушили повітряний простір Греції під час польотів над Егейським морем

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо

новини партнерів

17 січня, 2021 неділя

16 січня, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати